26.04.2017 10:13

Wiedźmin: Edycja Rozszerzona dostępny do ściągnięcia za darmo

Jeśli jakimś cudem ominęły Was wirtualne przygody Geralta, macie właśnie najlepszą okazję, by nadrobić zaległości.

Wiedźmin: Edycja Rozszerzona dostępny do ściągnięcia za darmo
foto: materiały prasowe

Wiedźmin to obecnie jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich marek na świecie. Andrzej Sapkowski stworzył uniwersum, które co prawda nie miało jak dotąd szczęścia do przenosin na wielki ekran, doskonale jednak poradziło sobie w formie gry komputerowej. Przygody Geralta okazały się wymarzonym materiałem na rasowe RPG.

Pierwsza produkcja studia CD Projekt RED ukazała się w październiku 2007 roku i do 2011 roku osiągnęła nakład 2 milionów sprzedanych egzemplarzy. Stała się też podstawą dla dwóch sequeli, z czego ostatnia część - zatytułowana Dziki Gon - została uznana za najlepszą grę wszech czasów. Cała trylogia sprzedała się zaś w ponad 25 mln egzemplarzy.

Pierwotnie pierwsza część wiedźmińskiej serii gier cierpiała na sporo technicznych niedoróbek. Większość z nich została naprawiona w wydanej rok po premierze Edycji Rozszerzonej - i to właśnie ta wersja jest teraz dostępna dla każdego za darmo. Co zrobić, żeby stać się posiadaczem Wiedźmina?

Wystarczy wziąć udział w promocji organizowanej przez serwis arstechnica.co.uk. Najpierw należy wejść pod ten adres, a następnie podać swój adres e-mail i czekać na wiadomość zwrotną, w której znajdzie się klucz do wykorzystania w serwisie GOG.com. Po przypisaniu do naszej biblioteki gra stanie się naszą własnością już na stałe.

Uzyskany w ten sposób Wiedźmin jest pozbawiony jakichkolwiek zabezpieczeń DRM i będzie działał zarówno na komputerach z Windowsem, jak i MacOS. Aby go zdobyć musicie się jednak pospieszyć. Promocja trwa jedynie do czwartku, 27 kwietnia 2017 roku do godziny 16.

Poniżej możecie sobie przypomnieć pamiętny trailer gry:

Choć komputera wersja przygód Geralta zyskała uwielbienie graczy i recenzentów, sam Andrzej Sapkowski wielokrotnie dawał wyraz swoim mieszanym uczuciom co do przenoszenia swoich książek do cyfrowego świata. Ostatnio spotkało się to z ostrym komentarzem autora innego popularnego uniwersum, Dmitrija Glukhovskiego odpowiedzialnego za serię „Metro 2033”.

Która część gry Wiedźmin najbardziej Ci się podobała?

Jakub Gańko
Tagi: Gry Wiedźmin