07.09.2018 10:55

Xbox pokazał nowego „przeciwtłuszczowego” pada do PUBG

Microsoft ma fioła na punkcie różnego rodzaju padów - niedawno pokazywali specjalne kontrolery przeznaczone dla osób niepełnosprawnych, a teraz przedstawili coś dla miłośników jedzenia.

Xbox pokazał nowego „przeciwtłuszczowego” pada do PUBG
foto: kadr z wideo

Xbox One to konsola, która zdecydowanie przegrała obecną generację - brak wybitnych exclusive'ów, dziwna polityka zakazująca pożyczania gier (to jeszcze dawne czasy, gdy Microsoft dopiero zapowiadał urządzenie), a następnie nieudana próba ratowania wizerunku medialnego spowodowały, że gigant z Redmond musiał ustąpić Sony i ich PlayStation.

Microsoft jednak się nie poddaje i próbuje dotrzeć do mniejszości w społeczeństwie graczy - kilka miesięcy temu przedstawili adaptatywne pady przeznaczone dla osób o różnym stopniu niepełnosprawności. Wśród nich mieliśmy kontrolery sterowane ruchem, a także takie, które można obsługiwać za pomocą jednej ręki czy nawet dmuchaniem.

Nowe pady do Xboksa One dla łakomczuchów

Idea jest szczytna i należy docenić Microsoft za wyjście z pomocą dla osób, które nie są w stanie obsługiwać standardowych padów do ich konsol. Jednak osoby niepełnosprawne nie są jedyną grupą, która otrzyma wsparcie ze strony twórców Xboksa - będą nimi również miłośnicy jedzenia. Australijski oddział Microsoftu opublikował bowiem materiał promocyjny, na którym pokazali nowego „przeciwtłuszczowego” pada. Jego celem jest umożliwienie graczom rozgrywki, gdy ci mają utłuszczone ręce po jedzeniu. Mniam.

Powiedzmy sobie szczerze - jedzenie i granie jednocześnie powinno być karalne. Nie ma wielu bardziej obrzydliwych czynności, niż granie na utłuszczonym, brudnym padzie. Microsoft chyba zdaje sobie z tego sprawę, ponieważ kontroler będzie dostępny jedynie dla ludzi, którzy wygrają konkurs na Facebooku Xboxa ANZ (Australia i Nowa Zelandia). Powstało jedynie 200 takich modeli, więc spieszcie się.

Kamil Kacperski
Tagi: Gry Microsoft