07.08.2017 16:04

Z okazji 10-lecia 1. części „Wiedźmina” twórcy gry przygotowali coś specjalnego dla fanów

Najbardziej dochodowa i prawdopodobnie najpopularniejsza polska gra komputerowa doczeka się specjalnego wydania.

Z okazji 10-lecia 1. części „Wiedźmina” twórcy gry przygotowali coś specjalnego dla fanów
foto: kadr z wideo

Dokładnie 26 października 2017 roku minie 10 lat od premiery „Wiedźmina”, stworzonego na podstawie książkowego uniwersum wymyślonego przez Andrzeja Sapkowskiego. Z tej okazji CD Projekt RED postanowił wypuścić na rynek edycję rozszerzoną gry. 22 września 2017 na sklepowe półki ma trafić „Wiedźmin: Edycja Rozszerzona”. Kolejne części - „Wiedźmin 2: Zabójcy królów” oraz „Wiedźmin 3: Dziki Gon” - według zamieszczonej na stronie grafiki mają się pojawić odpowiednio 20 października 2017 i 17 listopada 2017. Firma ma się czym pochwalić - gry z całej serii przekroczyły nakład 25 milionów egzemplarzy.

Na stronie sklepu można przeczytać, że:

"

Jest to Edycja Rozszerzona w ekskluzywnym, eleganckim steelbooku, wydana jednorazowo (bez wznowień) w bardzo ograniczonym nakładzie, planowana jedynie na polski rynek. "

W zestawie znajdzie się pełna gra „Wiedźmin” wraz z dodatkowymi misjami, płyta CD ze ścieżką dźwiękową, interaktywny komiks, Edytor Przygód D'jinni, materiały wideo z procesu tworzenia gry, oficjalny poradnik oraz dwie mapy świata przedstawionego w grze.

Wiedźmin - steelbook

Całość w przedsprzedaży ma kosztować zaledwie 48,90 zł. Zamówienia można składać TUTAJ.

W połowie maja 2017 roku ogłoszono, że „Wiedźmin” Tomasza Bagińskiego będzie serialem, który zamierza stworzyć Netflix. Produkcja doczekała się już oficjalnego opisu fabuły, zarówno skróconego, jak i rozszerzonego. W jednym z wywiadów Bagiński przyznał, że obraz mierzy w jakość „Gry o tron”. Na razie nie wiadomo, kto wcieli się w Geralta, jednak przygotowaliśmy kilka propozycji.

Równolegle jednak powstaje fanowski film o „Wiedźminie”, w którym wystąpi m.in. Zbigniew Zamachowski. Jego twórcy ujawnili już pierwszy zwiastun, a także pokazali zdjęcia z planu produkcji.

Justyna Kierzkowska
Tagi: Gry Wiedźmin