24.08.2018 12:08

Zadania w „Cyberpunku 2077” mają przypominać te z dodatków do „Wiedźmina 3”

Jeden z twórców questów w CD Projekt Red opowiedział o tym, jak będą wyglądały zadania w nadchodzącej megaprodukcji polskiego studia, czyli Cyberpunku 2077.

Cyberpunk 2077
foto: kadr z wideo

Patrick Mills pełni rolę jednego z głównych twórców zadań w nadchodzącym „Cyberpunku 2077”. Artysta pracował już przy „Wiedźminie 3” oraz jego dodatkach, czyli „Sercach z kamienia” oraz „Krwi i winie”. Według niego, nowa gra CDPR ma czerpać inspirację z zadań dostępnych właśnie w DLC do „Wieśka”, a niekoniecznie do tego co mieliśmy okazję zobaczyć w „Dzikim Gonie”.

Oczywiście - wszystko jest jeszcze bardziej skomplikowane i dostosowane do sposobu grania gracza:

"

Mamy postać dającą zadanie, ale gracze mogą się udać prosto do innej po tego samego questa i zrobić go w inny dany sposób. W „Cyberpunku” jest to jeszcze bardziej skomplikowane - jest wiele sposobów na rozwiązanie pojedynczych questów. Przedtem było ich kilka, parę miejsc, w których trzeba było podjąć decyzję. Teraz są całe różne sposoby na to, by wykonać zadania. "

Cyberpunk 2077 bardziej skomplikowanym Wiedźminem 3?

Mills zaznaczył, że pozostawienie graczom większej swobody znacznie utrudnia twórcom pracę nad grą, ponieważ wpływ na świat będą miały nie tylko decyzje dialogowe, ale także te w rozgrywce:

"

Muszę przyznać, że wiąże się z tym mnóstwo pracy, gdyż te rzeczy są wyjątkowo skomplikowane. Wychodzimy jednak z założenia, że skoro gracze zastanawiają się, czy mogą coś zrobić, to faktycznie powinni móc, a potem mierzyć się z konsekwencjami. To jest część wyboru i konsekwencji - nie powinno to istnieć wyłącznie na poziomu dialogów, ale również samej rozgrywki. "

Jeśli chodzi zaś o podanie największej inspiracji przy tworzeniu questów na potrzeby „Cyberpunka 2077”, to tak jak wspomnieliśmy, jest nią „Wiedźmin 3”, a konkretnie jego dodatki, czyli „Serca z kamienia” oraz „Krew i wino”:

"

Oczekiwałbym czegoś podobnego do „Wiedźmina 3”, zwłaszcza pod kątem czasu rozgrywki w kontekście złożoności questów. Bardziej patrzyłbym nawet na dodatki niż samą podstawkę, ponieważ właśnie z „Serc...” i „Krwi...” naprawdę zaczerpnęliśmy naszą filozofię projektowania questów. "

Cyberpunk 2077 - kiedy premiera?

Zanim jednak będziemy mieli okazję zasmakować zadań w „Cyberpunku 2077” to minie jeszcze sporo czasu. Na razie data premiery pozostaje jedną wielką tajemnicą.

Kamil Kacperski
Tagi: Gry Cyberpunk 2077 Wiedźmin