05.03.2018 15:50

Zamień nudną stal na miecze świetlne w modzie do „Kingdom Comes: Deliverence”

Co się stanie, jeżeli z gry, która stawia na realizm rozgrywki, zabierzemy ów realizm? Dostaniemy walki na miecze świetlne.

Zamień nudną stal na miecze świetlne w modzie do „Kingdom Comes: Deliverence”
foto: kadr z wideo

W życiu każdego człowieka przychodzi taki moment, w którym trzeba się zastanowić, czy gramy w gry po to, by bez większych problemów spędzić kilka przyjemnych godzin w wirtualnym świecie, z dala od problemów życia codziennego, czy po to, by być doprowadzanym do szału przez niekończące się poziomy, niezniszczalnych wręcz bossów, czy problemy w rozgrywce, które stworzone są tylko po to, by jeszcze bardziej obrzydzić graczom daną produkcje.

„Kingdom Comes: Deliverence” wydaje się iść ścieżką pomiędzy. Jest na tyle wymagająca, że może sprawiać frajdę osobom kochającym, gdy gra stara się na każdym kroku zamordować użytkownika, jednocześnie będąc na tyle każualową, żeby mogli w nią zagrać ludzie, którzy dopiero niedawno zaczęli swoje przygody z RPG-ami. Twórcy zaimplementowali system, w którym główny bohater, Henry, musi jeść, pić i spać, aby móc w pełni dobrze funkcjonować. Do tego dochodzi oczywiście jeszcze zużycie broni i pancerza, symulujące faktyczną wytrzymałość prawdziwych mieczy z czasów średniowiecza.

Miecze świetlne w średniowiecznych Czechach

Czasami jednak warto odpocząć od nudnej stali, miedzi, cyny, brązu i innych metali używanych przez kowali i rzemieślników z wieków ciemnych i zastąpić je bardziej elegancką bronią na lepsze czasy:

Mod nazywa się po prostu „KCD lightsaber models” i zastępuje występujące w grze modele mieczy i szabli, bronią Jedi i Sithów. Mod jest dostępny do pobrania na stronie nexusmods.com, lecz niestety nie oferuje efektów dźwiękowych znanych z filmów Lucasa. Oznacza to, że walcząc mieczami świetlnymi i tak słychać jest szczęk metalu.

Niewątpliwie ciekawym dodatkiem wizualnym jest również zamiana modelu Księżyca, który po zainstalowaniu modu staje się Gwiazdą Śmierci. Chwała Imperium. 

Kamil Kacperski
Tagi: Gry