30.08.2018 16:46

Zawodniczki w Dead or Alive 6 będą mniej seksowne

Co za czasy, co za obyczaje – twórcy Dead or Alive 6 zapowiedzieli, że rezygnują z pokazywania w grze atrakcyjnych seksualnie kobiecych postaci.

Dead or Alive 6
foto: materiały prasowe

To dość zaskakująca decyzja, biorąc pod uwagę poprzednie dokonania serii, która mogła pochwalić się nawet mającym wiele ustawień modelem fizyki piersi, które w zależności od wyboru graca mogły udawać silikonowe implanty bądź też falować hipnotycznie o wiele dłużej, niż pozwoliłaby na to najbardziej nawet szczodra matka natura.

Jeśli musicie zobaczyć, żeby uwierzyć, mamy dla Was filmik z prezentacją:

Okazało się jednak, że komuś to przeszkadzało – studio Koei Tecmo przyznało, że trochę zagalopowało się z pokazywaniem seksualności kobiet, szczególnie w (nie)sławnym DOA Xtreme 3.

Deweloper zamierza jednak wrócić skruszony z tej drogi niecnoty i występku i przy okazji zabrać ze sobą graczy – studio ogłosiło właśnie, że zamierza zmienić sposób pokazywania kobiet (i zapewne pomniejszyć ich atrybuty), żeby seria była „brana na poważnie”.

QUIZ: rozpoznaj grę po dekolcie bohaterki
QUIZ: rozpoznaj grę po dekolcie bohaterki
Przeczytaj także QUIZ: rozpoznaj grę po dekolcie bohaterki

Dead or Alive 6 zmniejszy seksualność kobiet

Dead or Alive 6 ma więc skupić się na pokazywaniu, jak ludzkie ciało można sponiewierać w czasie walki, starając się przy tym, żeby kobiety nie wyglądały podczas mordobicia zbyt atrakcyjnie i nie ekscytowały tym samym spragnionych nie tylko bijatykowych wrażeń graczy.

Zamiast pięknie oddanej fizyki piersi Dead or Alive 6 ma kusić bardziej dopracowanym systemem walki.

Zwiastun bijatyki pokazuje jednak, że nie zrezygnowano z pokazywania nagich męskich torsów – zdaje się, że deweloper stosuje podwójne standardy.

Czy zrezygnowanie z falujących zgodnie z zasadami fizyki piersi w Dead or Alive to dobry pomysł?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry