23.11.2016 16:43

Znamy datę premiery 3. sezonu gry The Walking Dead

Choć w 2016 roku wyszły trzy odcinki opowiadające o losach Michonne, Telltale Games zdecydowało się wrócić do bohaterki wcześniejszych sezonów gry, Clementine. Premiera pierwszego epizodu odbędzie się jeszcze przed Świętami.

Znamy datę premiery 3. sezonu gry The Walking Dead
foto: kadr z wideo

Pierwszy odcinek trzeciego sezonu gry osadzonej w uniwersum The Walking Dead o podtytule „A New Frontier”, będzie miał premierę 20 grudnia 2016 roku. Rozgrywka zostanie zaprezentowana zanim produkt pojawi się w sprzedaży, podczas gali The Game Awards, która odbędzie się już 1 grudnia 2016 roku.

Studio Telltale Games zdecydowało się na podtytuł zamiast jasno określić, że trzeci sezon będzie kontynuacją poprzedniej, sprawdzonej, choć nieco już wyświechtanej formuły. Być może szykują się więc zmiany w mechanice rozgrywki.

Przypuszczalnie twórcy próbują zrobić coś w stylu delikatnego rebootu serii pomimo faktu, że główna bohaterka drugiego sezonu, Clementine pojawi się ponownie w roli jednej z najważniejszych postaci. Widocznie jej wstrząsająca historia przetrwania przypadła do gustu Telltale na tyle, że zdecydowali się ją kontynuować.

Sprawdźcie sami zwiastun nadchodzącego sezonu The Walking Dead:

The Walking Dead: A New Frontier będzie osadzony cztery lata po wydarzeniach z drugiego sezonu, więc i Clementine będzie zapewne dojrzalsza i mądrzejsza o liczne doświadczenia, a rozgrywka będzie dzielona między nią oraz nowego bohatera, Javiera.

W produkcji jest pięć epizodów tego sezonu. Wszystkie ukażą się standardowo, na PC oraz PlayStation 4 i Xboxa One, ale również na starsze konsole, PlayStation 3 i Xboxa 360 oraz iPhone’y, iPady czy ostatecznie urządzenia z Androidem. Będzie również season pass w formie płyty z pierwszym epizodem, który zapewni dostęp do ściągnięcia pozostałych części.

W ciągu najbliższych tygodni powinniśmy się rownież przekonać, kiedy możemy się spodziewać innego oczekiwanego produktu studia Telltale. Chodzi o grę na licencji Marvela, którą będą prawdopodobnie Strażnicy Galaktyki.

Maciej Daszuta
Tagi: Gry