05.12.2016 12:30

Zobacz 1. zwiastun The Last of Us Part II

Naughty Dog podczas PlayStation Experience ujawnił plany na przyszłość. Twórcy serii Uncharted planują powrót do świata i bohaterów oryginalnego The Last of Us.

Zobacz 1. zwiastun The Last of Us Part II
foto: kadr z wideo

Naughty Dog wydał The Last of Us w 2013 roku na PlayStation 3, a jego remasterowana wersja wyszła w 2014 roku na PlayStation 4. Gra opowiada historię Joela oraz Ellie w świecie, gdzie ludzie walczą o przetrwanie pośród epidemii wirusa. Gra zebrała znakomite opinie i wygrała wiele nagród - do czasu Wiedźmina 3 była tytułem, który zdobył największą ilość statuetek w ciągu roku, w tym dla gry roku 2013. Dodatek o nazwie „Left Behind” opowiadał o przygodach Ellie poprzedzających wydarzenia, o których opowiadał The Last of Us.

The Last of Us Part II będzie osadzone pięć lat po wydarzeniach z pierwszej części. Ellie ma już 19 lat. Twórca wydanego w 2013 roku na PlayStation 3 The Last of Us przybliżył, o czym będzie opowiadać druga odsłona tytułu:

"

Jeśli w pierwszej grze tematyka koncentrowała się na miłości pomiędzy tymi dwoma bohaterami... Ta historia to równoważy - jest o nienawiści. Tym razem oczami Ellie. W pierwsze grze grasz jako Joel, w tej, jako Ellie. "

Po tym, co zobaczymy w zwiastunie możemy się domyślić, że te pięć lat nie było dla niej łatwe.

last of us 2 scr1

Twórca pierwszej odsłony serii oraz Uncharted 4, Neil Druckmann, pojawił się w ramach panelu na konferencji prasowej z Troyem Bakerem oraz Ashley Johnson, grających odpowiednio Joela oraz Ellie.

Jak dotąd nie podano wielu szczegółów dotyczących projektu, który jest prawdopodobnie w początkowej fazie produkcji. Można jedynie przypuszczać, że gra nie pojawi się zbyt prędko, bo Naughty Dog zamierzał pokazać zwiastun zapowiadający tytuł dopiero na przyszłorocznych targach E3, jednak udało się go zaprezentować już podczas PlayStation Experience.

last of us 2 scr2

Zakończenie oryginalnego The Last of Us zebrało na tyle dobre opinie, że - jak to zwykle w takich przypadkach - gracze nie uważali sequela za koniecznego, a wręcz się go nie spodziewali. Tym większe było zaskoczenie wszystkich, gdy pod koniec PlayStation Experience pojawiła się zapowiedź drugiej części. Widocznie studio Naughty Dog zdaje sobie jednak świetnie sprawę z obaw graczy, bo Neil Druckmann postanowił uspokoić miłośników pierwszej odsłony produkcji:

"

Włożyliśmy w to tak wiele przemyśleń. Wiem, że jest obawa w związku z powrotem do tych bohaterów. My też ją odczuwany. Nikt nie kocha tych postaci bardziej, niż my, dlatego nie robilibyśmy tego, o ile nie mielibyśmy odpowiedniego pomysłu. Miałem pomysły związane z innymi bohaterami, ale było nie na miejscu. The Last of Us jest o tych dwóch bohaterach. Wszystko, o co proszę fanów pierwszej części to wiara w nas - zrobimy to tak, jak byście chcieli. "

Zobaczcie trailer The Last of Us Part II:

Więcej wypowiedzi twórcy The Last of Us i Uncharted 4 na temat nadchodzącego tytułu znajdziecie poniżej:

"

Przejdźmy do konkretów: sequel The Last of Us jest w produkcji i nazywa się The Last of Us Part II. Nie mogę Wam powiedzieć, jak satysfakcjonujące jest mieć w końcu możliwość powiedzieć, że Ellie i Joel wracają na kolejną intensywną, wstrząsającą i emocjonalną przygodę. "

Odnośnie obaw, że sequel może zrujnować integralność niejasnego zakończenia oryginalnego The Last of Us, przedstawiciel Naughty Dog powiedział, że nie zamierzają zawieść oczekiwań fanów:

"

Jak wielu z Was, bardzo kochamy świat The Last of Us i jego bohaterów i o ile sequel mógł się wydawać sprawą zamkniętą, wcale tak nie było. Wiedzieliśmy, że zasługiwał na historię, którą warto opowiedzieć i - co prawdopodobnie istotniejsze - historię godną Joela i Ellie. Po spędzeniu lat nad różnorakimi pomysłami (i prawie poddaniu się) w końcu odkryliśmy opowieść, która sprawiała wrażenie czegoś specjalnego - opowieść, która przeradza się w epicką podróż. "

Przy okazji zaznaczył, że produkcja jest wciąż w początkowym stadium projektu, ale studio nie mogło się powstrzymać przed podzieleniem się zapowiedzią:

"

To wciąż początkowy etap projektu - premiera gry jest jeszcze odległa - ale nie mogliśmy czekać już dłużej z pokazaniem Wam urywków tego, co nadejdzie. Pozwólmy zwiastunowi mówić samemu za siebie, jednak spodziewajcie się więcej informacji na temat The Last of Us Part II w nadchodzących miesiącach. "

last of us 2 scr3

Potwierdzono także informację, że Gustavo Santaolalla powróci jako autor muzyki do gry. Niestety okazało się też, że współ-reżyser poprzedniej części oraz Uncharted 4, Bruce Straley, nie będzie miał tym razem takiej samej roli:

"

Bruce zadecydował niedawno, że weźmie zasłużony urlop po zakończeniu prac nad dwoma świetnie przyjętymi tytułami w ciągu ostatnich kilku lat. Z niecierpliwością czeka na moment, w którym wróci do studia i zajmie się swoim kolejnym projektem. "

Czekacie na sequel The Last of Us?

Maciej Daszuta
Tagi: Gry