17.05.2017 10:49

Zobacz trailer strategii taktycznej w świecie Battlestar Galactica

Kultowy serial science fiction doczeka się kolejnej gry osadzonej w jego uniwersum. Zobaczcie jak się zapowiada Battlestar Galactica Deadlock.

Zobacz trailer strategii taktycznej w świecie Battlestar Galactica
foto: kadr z wideo

„Battlestar Galactica” to jeden z najważniejszych seriali science fiction w historii telewizji. Choć jego produkcję zakończono w 2009 roku, wciąż cieszy się szacunkiem wiernych fanów. Co prawda próby jego kontynuacji pod postacią seriali „Caprica” i „Blood & Chrome” nawet nie zbliżyły się do sukcesu pierwowzoru, wciąż jednak próbuje się kontynuować rozwój tej marki.

A jak na kosmiczne uniwersum przystało, nie mogło zabraknąć również gier komputerowych. Obok nieskomplikowanej zręcznościówki z 2007 roku, mieliśmy już do czynienia także z rozbudowaną produkcją do zabawy w przeglądarce zatytułowaną Battlestar Galactica Online. Teraz przyszła pora na kolejny tytuł.

Battlestar Galactica Deadlock - gdyż tak zatytułowano najnowszą grę - będzie dziełem studia Black Lab Games odpowiedzialnego m.in. za Star Hammer: The Vanguard Prophecy. Podobnie jak tamten tytuł, nowe BSG będzie kosmiczną strategią taktyczną z bitwami w trójwymiarowej przestrzeni kosmicznej.

Twórcy pokazali pierwszy zwiastun produkcji:

Producent najwyraźniej zdaje sobie sprawę, że popularność serialu już odrobinę przygasła i przygotował się także na nowe pokolenie graczy, którzy wcale nie muszą znać na wyrywki sagi rodu Adama. Co prawda w Deadlock mają pojawić się także znani nam bohaterowie, jednak opowiedziana w nim historia będzie w pełni oryginalna.

Wiemy, że będzie miała miejsce w trakcie Pierwszej Wojny z Cylonami, z którymi będzie musiała się zmierzyć flota Dwunastu Kolonii pod wodzą admirał Lucindy Cain. Gracz otrzyma do dyspozycji szeroką ofertę statków, którymi będzie musiał pokierować w taktycznych potyczkach.

Battlestar Galactica Deadlock zaoferuje również tryb multiplayer, w którym będziemy mogli zmierzyć się ze znajomymi. Premiera gry została ustalona na lato 2017 roku. Zagrają w nią posiadacze komputerów, a także konsol PlayStation 4 i Xbox One. Już dziś można się zapisywać na betatesty.

Oglądaliście serial Battlestar Galactica?

Jakub Gańko
Tagi: Gry