08.02.2019 11:48

Zobaczcie najlepszy zwiastun "Battlefielda" w historii. Przygotował go fan gry

Wyjątkowo utalentowany fan, który przy okazji pracuje jako twórca zwiastunów gier - autorem jest bowiem Gage Allen, freelancer odpowiedzialny za dziesiątki trailerów. Zobaczcie jego najnowsze wideo "This is Battlefield".

Battlefield V
foto: materiały prasowe

Gage Allen zajmuje się profesjonalnie tworzeniem zwiastunów gier, jednak przeglądając jego portfolio możemy zauważyć, że zajmuje się głównie mniejszymi grami indie albo mobilnymi free-to-playami. Postanowił jednak spróbować swoich sił z grą-blockbusterem, a konkretnie serią "Battlefield". Artysta użył fragmentów rozgrywki z gier "Battlefield 1" oraz "Battlefield V". Materiały zbierał przez cały grudzień i styczeń w najlepszy sposób, jaki istnieje - po prostu grając z innymi, nieświadomymi graczami.

Najlepszy zwiastun Battlefielda w historii?

Okazuje się, że naturalizm w grach wojennych działa na widzów równie dobrze, co naturalizm w filmach wojennych. Jak twierdzi sam twórca: "Oto Battlefield":

Dlaczego akurat seria "Battlefield"? Dla Gage'a było to ciekawe wyzwanie, które niosło ze sobą warstwę emocjonalną:

"

Zajmuje się zwiastunami gier zawodowo. Chciałem jednak postawić sobie wyzwanie. Według mnie obydwie wojny światowe są najgorszymi okresami w dziejach ludzkości i myślenie o tym sprawia mi ból. Ten ból był tak silny, że chciałem go w przelać w coś kreatywnego. To jest właśnie tego efekt. "

Battlefield V
Battlefield V
Przeczytaj także W Battlefield V pokazał się polski akcent – trzeba za niego słono zapłacić

Battlefield V - kiedy trafił do sprzedaży?

Oprócz tego seria "Battlefield" jest znana ze swojej ogromnej skali konfliktu - niszczenie środowiska, współpraca z innymi. To również zainteresowało Allena podczas tworzenia zwiastuna. Jak czytamy w opisie wideo na YouTubie:

"

Zniszczenia, współpraca z innymi, wojenne historie. Zwiastuny "Battlefielda" są dokładnie stworzone - od wstawek kinowych do samego gameplayu, w którym każdy gracz jest aktorem i odgrywa swoją rolę. A co jeśli zrezygnowalibyśmy z tej koordynacji? Jeśli stworzylibyśmy coś z przypadkowych rozgrywek, w których gracze nie mają pojęcia, że są nagrywani? Czy wciąż moglibyśmy zrobić oryginalną historię z przekazem emocjonalnym, która do tego wciąż wygląda wspaniale? To było własnie wyzwanie, które sobie postawiłem - wszystko jest w tym wideo oryginalne. To jest rozgrywka bez scenariusza. To jest "Battlefield". "

Gage Allen powiedział również, że jeśli graliście w grę w grudniu lub styczniu, to istnieje ogromna szansa, że znaleźliście się w tym wideo. "Battlefield V" trafił do sprzedaży 19 października 2019 roku na konsole Xbox One, Playstation 4 oraz pecety. 

Kamil Kacperski
Tagi: Gry