14.08.2018 15:39

Zobaczcie zwiastun gry „The Padre”, czyli absurdalnego horroru o księdzu-egzorcyście

Ksiądz-egzorcysta z cynicznym poczuciem humoru? Jest. Dziwna fabuła i mechanika gry? Są. Grafika rodem z 1996 roku połączona ze stylistyką „Minecrafta”? Jak najbardziej! Oto zwiastun „The Padre”.

The Padre
foto: materiały prasowe

„The Padre” to absurdalna przygodówka z elementami grozy, która stara się oddać hołd klasykom gier z gatunku horrorów. Wcielimy się w niej w księdza-egzorcystę, który zgodnie z opisem jest księdzem, który zajmuje się egzorcyzmami. Twórcy zapowiadają, że gra cierpi na nadmiar easter eggów i nawiązań do takich serii jak „Alone in the Dark” czy „Resident Evil”. Ma to być rzekomo nostalgiczna podróż do przeszłości, którą nie wiemy, że chcieliśmy odbyć. 

Teaser trwa jedynie 25 sekund, ale dość dobrze prezentuje klimat, który będzie panował w grze - w zaciemnionym pokoju stoi nasz główny bohater. W rękach dzierży zimną dwulufową broń. Następnie zaczyna krótki monolog, a głos księdza brzmi jak połączenie Batmana i Geralta z Rivii. Krótko mówiąc: badass nad badassami. Nagle w pomieszczeniu pojawia się duch, a nieustraszony egzorcysta zaczyna nucić motyw przewodni z „Ghostbusters”. Gra zapowiada się naprawdę ciekawie. Zobaczcie sami:

The Padre - węgierski horror wydawany przez Polaków

W produkcji jest również polski akcent. Produkcją gry zajęło się węgierskie studio Shotgun with Glitters, natomiast wydawcą gry jest polskie Feardemic z Krakowa. Produkcja jest już dostępna do testowania w ramach Early Access na Steamie, gdzie pojawiła się w lutym 2018 roku, więc jeśli chcecie wypróbować „The Padre” przed premierą, to droga wolna. 

Według twórców, „Ojczulek” pojawi się w naszych okolicznych kościołach (nie dosłownie) już jesienią 2018 roku. Gra będzie dostępna na komputery osobiste, a planowana jest również wersja na konsole Xbox One oraz PlayStation 4. Zagracie w absurdalny horror o przygodach księdza-egzorcysty?

Kamil Kacperski
Tagi: Gry