07.03.2019 15:12

Nintendo po 24 latach wraca do na rynek wirtualnej rzeczywistości

Od pewnego czasu spekulowało się już, jakoby Nintendo pracowało nad zestawem do gry w wirtualnej rzeczywistości, przeznaczonym do konsoli Nintendo Switch. Nikt chyba jednak nie spodziewał się, że zestaw VR od Japończyków będzie.. Papierowy.

switch
foto: shutterstock

Już po premierze, Nintendo Switch był całkiem niezłą propozycją, jeśli chodzi o rozszerzoną rzeczywistość - to jednak za sprawą kontrolerów Joy-Con, których zalety wykorzystywały niektóre gry. Na początku marca 2019 Nintendo ogłosiło jednak, że dostępny będzie zestaw do gry w wirtualnej rzeczywistości z prawdziwego zdarzenia. Prawie.

Kartonowa wirtualna rzeczywistość

Nintendo jakiś czas temu zaskoczyło graczy prezentując Nintendo Labo - zestawy do samodzielnego złożenia, umożliwiające dość niekonwencjonalne granie, zahaczające o wirtualną rzeczywistość.

motyw muzyczny z gry o tron na Nintendo
motyw muzyczny z gry o tron na Nintendo
Przeczytaj także „Gra o tron”: Ramin Djawadi wykonał motyw muzyczny z serialu na… Nintendo Labo

Teraz Nintendo zapowiedziało, że zaoferuje graczom wirtualną rzeczywistość podobną do tego, co mają w portfolio chociażby PlayStation czy Oculus. Japończycy zrobili to jednak w swoim stylu - zatem na głowę zakładać będziemy gogle nie z tworzych sztucznych, a z kartonu. Ewentualnie, kartonowego słonia, lub papugę.

Nieznane są jeszcze niestety szczegóły związane z grami, w które zagramy w wirtualnej rzeczywistości na Switchu. Na razie Nintendo w informacji prasowej nie zdradza za wiele na ich temat.

"

Odeprzyj inwazję kosmitów z Toy-Con Blaster, odwiedź kolorowy ocean i strzelaj fotki podwodnych istot dzięki Toy-Con Camera, i wiele więcej.

informacja prasowa "

nintendovr

Zestaw VR do samodzielnego złożenia dostępny będzie w kilku wariantach:

  • Nintendo Labo: VR Kit: Kompletny Nintendo Labo: VR Kit zawiera oprogramowanie Nintendo Switch i materiały do zbudowania wszystkich sześciu projektów Toy-Con – Toy-Con VR Goggles, Toy-Con Blaster, Toy-Con Camera, Toy-Con Bird, Toy-Con Wind Pedal oraz Toy-Con Elephant – a także Screen Holder oraz Safety Cap.
  • Nintendo Labo: VR Kit – Starter Set + Blaster: Starter Set zawiera oprogramowanie Nintendo Switch oraz komponenty do zbudowania Toy-Con VR Goggles oraz Toy-Con Blaster, tak samo jak Screen Holder i Safety Cap. Starter Set to świetne rozpoczęcie przygody ze światem Nintendo Labo VR.

Jeśli po zakupie zestawu podstawowego zapragniemy spojrzeć w ptaka, lub słonia, również będzie taka możliwość. Odpowiednie zestawy również znajdą się w sprzedaży:

  • Nintendo Labo: VR Kit – Expansion Set 1**: Expansion Set 1 zawiera Toy-Con Elephant i Toy-Con Camera,
  • Nintendo Labo: VR Kit – Expansion Set 2**: Expansion Set 2 zawiera Toy-Con Wind Pedal i Toy-Con Bird.

Nintendo próbuje sił na rynku VR. Ponownie.

Pierwsza próba Nintendo, jeśli chodzi o rozszerzoną rzeczywistość miała miejsce w 1995 roku. Japoński gigant wprowadził wtedy do oferty Virtual Boya, który jednak okazał się klapą. W przypadku zestawu VR przeznaczonego na Switcha, może być zupełnie inaczej. Czy wirtualna rzeczywistość będzie sukcesem, przekonamy się już 12 kwietnia 2019 roku, na kiedy to zapowiedziana jest jego premiera.

W co wolicie spojrzeć?

Marcin Czajkowski