11.09.2019 12:13

Allegro wprowadziło zakupy bez konieczności płacenia. Jak działa nowa funkcja?

Allegro Zapłać Później to możliwość zrobienia zakupów nawet wtedy, gdy na koncie nie ma się żadnych środków. Pieniądze trzeba wpłacić dopiero po 30 dniach od zawarcia transakcji, można także rozłożyć należność na raty.

Allegro
foto: materiały prasowe Allegro

Allegro, największą internetowa platforma handlowa w Polsce, stała się przyjaźniejsza dla osób, które chęci zakupowych nie są zawsze w stanie poprzeć argumentami w postaci gotówki.

„Allegro Zapłać Później” to nowa możliwość robienia zakupów. Po wybraniu tej opcji pieniądze za kupione przedmioty trzeba wpłacić dopiero 30 dni po dokonaniu transakcji, paczkę zaś otrzymuje się od razu.

dokumenty na stole
dokumenty na stole
Przeczytaj także Urząd Skarbowy uważa, że od rabatów na zakupy online trzeba płacić podatek

Nowa opcja nie będzie jednak dostępna dla wszystkich. Żeby móc z niej skorzystać, trzeba przejść weryfikację wiarygodności.

"

Allegro Zapłać Później działa jako jedna z dostępnych metod płatności. Klienci, którzy będą chcieli skorzystać z tej metody robienia zakupów, zostaną w kilka sekund zweryfikowani przez Allegro, w oparciu głównie o dane już dostępne w serwisie, takie jak np. historia zakupów i płatności. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji klient zobaczy indywidualny, aktualizowany przy każdej transakcji limit zakupów z odroczoną płatnością. Wartość jednorazowych zakupów z odroczoną płatnością wynosi do 500 złotych. Unikatowe przy zakupach z Allegro Zapłać Później jest to, że nie trzeba logować się do systemów zewnętrznych, np. bankowych lub operatorów płatności. "

Allegro Zapłać Później. Jak działa, jaka jest maksymalna kwota zakupów?

Maksymalna wysokość kwoty, jakiej można nie zapłacić od razu dokonując zakupu, to 500 zł. Dla części klientów może być ona niższa, gdyż wyznaczana jest dzięki analizie poprzednich transakcji użytkownika Allegro. Minimalna wartość zakupu, podczas którego można skorzystać z opcji Zapłać Później, to 40 zł.

"

Kupowanie na Allegro z odroczoną płatnością przebiega identycznie do zwykłych zakupów a sprzedawca natychmiast otrzymuje pełną kwotę i może natychmiast wysłać zakupiony produkt. Zwroty są możliwe w ciągu standardowych 14 dni lub zgodnie z polityką poszczególnych sprzedawców. Allegro Zapłać Później to także świetna alternatywa dla płatności za pobraniem. Klienci mogą wybrać najwygodniejszą dla nich metodę dostawy, ale nie muszą mieć gotówki, żeby zapłacić przy odbiorze paczki. "

Allegro zdaje sobie zapewne sprawę, że opcja Zapłać Później może służyć do dokonywania nadużyć. Klienci mogą zamawiać przedmioty, a potem oddawać je przed terminem nadchodzącej zapłaty. Osoby, które tak zrobią, zostaną najprawdopodobniej wyłączone z możliwości korzystania z usługi.

Sprzedawcy nie muszą czekać 30 dnia na otrzymanie pieniędzy za towar. Pieniądze wpłyną na ich konto błyskawicznie od polskiej spółki PayPo, która finansuje zakupy. Zarabiać będzie na oferowaniu dodatkowych 30 dni oczekiwania na dokonanie płatności (trzeba za to zapłacić 5% wartości zamówienia) oraz umożliwiając rozłożenie kwoty zakupu na raty.

Allegro Zapłać Później początkowo dostępne będzie tylko w kategorii „Dziecko”. Serwis nie zdradził, kiedy i na jakie obszary program zostanie rozszerzony w przyszłości.

Zobacz także: OLX pokazało reklamę z „horą curką” [WIDEO] 

Co myślicie o Allegro Zapłać Później?

Tagi: Internet