26.03.2019 13:11

Apple TV+ - konkurencja dla Netfliksa

Netflix ma już ponad 125 mln subskrybentów i zarabia miliardy dolarów na abonamencie – takiej góry pieniędzy nie zamierza odpuścić Apple, które zaprezentowało właśnie swoją własną usługę dostarczania wideo na żądanie. Kiedy rusza Apple TV+ i co będzie można obejrzeć?

Apple TV+

Jedno trzeba Apple przyznać – premierę (a właściwie zapowiedź) usługi TV+ przygotowano z wielką pompą, podkreślając, jak wielu znanych twórców i aktorów będzie obecnych na nowej platformie. Podczas prezentacji na scenie pojawiło się kilkanaście sław z pierwszej ligi – każda z nich ma być zaangażowana w produkowanie oryginalnych treści dla platformy Apple.

Oprah Winfrey, Steven Spielberg, Jennifer Aniston, Reese Witherspoon, Octavia Spencer, J.J. Abrams, Jason Momoa, M. Night Shyamalan – to tylko część wielkich nazwisk, które osobiście zagościły na scenie Apple.

Apple pochwaliło się częścią tytułów, które powstają z myślą o Apple TV+.

Lista sław na pokładzie oraz informacje o części produkcji oryginalnych to właściwie wszystko, co dowiedzieliśmy się o usłudze – Apple TV+ ma wystartować na jesieni 2019 roku. Wtedy też zostaną podane dokładne informacje na temat zawartości katalogu, cen subskrypcji oraz dostępności – korporacja zapowiada, że platforma będzie dostępna w 100 krajach, można się więc spodziewać, że zawita także nad Wisłę.

premier morawiecki
premier morawiecki
Przeczytaj także Polacy zapłacą więcej! Rząd chce nałożyć podatek na usługi streamingowe

Apple TV+ - dostępność i ceny

Apple jest pewne, że TV+ wprowadzi zupełnie nową jakość filmów i seriali.

"

Jesteśmy zaszczyceni, że absolutnie najlepsi twórcy i aktorzy na świecie będą na Apple TV+. Czujemy się podekscytowani faktem, że możemy pokazać zajawkę platformy widzom i nie możemy się doczekać do jesieni. Apple TV+ będzie domem dla oryginalnych historii o jakości, której kinomani jeszcze nie doświadczyli. "

Potwierdzeniem tych słów maja być wypowiedzi reżyserów i aktorów zaangażowanych w produkcje dla Apple TV+:

Zobacz także: >> Amazon zaprezentował interaktywną mapę Śródziemia z nadchodzącego serialu Władca Pierścieni <<

Apple powoli odkrywa karty, jeśli chodzi o kręcone filmy i seriale. Platformie przyjdzie konkurować nie tylko z Netfliksem, który jest obecnie prawdziwym gigantem VoD, lecz także z Amazon Prime – serwisem, który (wedle plotek) na sam serial w świecie Władcy Pierścieni wyłożył miliard dolarów.

Korzystacie z VoD?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Internet Apple Netflix