13.03.2019 23:25

Awaria Facebooka i Instagrama 13.03.2019. Co się stało z serwisami?

13 marca 2019 użytkownicy Facebooka, Instagrama i Messengera zauważyli ogromne problemy z logowaniem i publikacjami postów. Ostatecznie firma potwierdziła, że Facebook ma globalną awarię, nad której usunięciem pracują już programiści. Co się stało? Czy to atak hakerów? Kiedy serwisy zaczną działać poprawnie?

Awaria Facebook
foto: Shutterstock

13 marca 2019 roku użytkownicy popularnych serwisów społecznościowych Facebook i Instagram zauważyli problemy z publikowaniem postów oraz dostępem do aplikacji Messenger, która jest powiązana z Facebookiem. Doszło bowiem do globalnej awarii obu serwisów. Największe problemy odnotowano we wschodniej części Ameryki Północnej oraz Europie Środkowej.

Awaria Facebooka i Instagrama 13.03.2019 roku

Tuż przed godziną 17:00 czasu polskiego popularne serwisy społecznościowe przestały działać poprawnie. Nie można wpisywać postów, komentować i umieszczać zdjęć na Facebooku. Odnotowano również problem z Messengerem, który w wielu przypadkach przestał przesyłać obrazy i linki.

Przed godziną 19:00 Facebook poinformował za pośrednictwem Twittera, że pracuje nad jak najszybszym naprawieniem awarii.

"

Jesteśmy świadomi, że niektórzy ludzie mają obecnie problemy z dostępem do aplikacji połączonych z Facebookiem. Pracujemy, by rozwiązać problem tak szybko, jak to możliwe "

Awaria Facebooka 13.03.2019 to atak hackerski?

Popularny serwis społecznościowy poinformował również, że skupia się na jak najszybszym rozwiązaniu problemu i na razie nie jest w stanie potwierdzić, czy jest on związany z atakiem na ich system.

Zaniepokojeni użytkownicy publikują zapytania za pośrednictwem Twittera i odznaczają swoje posty hasztagiem #FacebookDown. Część z nich twierdziła, że awaria została usunięta w okolicy godziny 19:00 polskiego czasu. Niestety nie jest to prawdą, wielu użytkowników wciąż zgłasza problemy z działaniem portali i aplikacji.

Ogromna awaria serwisu społecznościowego Facebook

Według serwisu DownDetector największe problemy z dostępem do aplikacji Facebooka mają mieszkańcy Stanów Zjednoczonych, ale również w Polsce internauci są zaniepokojeni skalą zjawiska.

Romana Makówka
Tagi: Facebook