08.11.2017 12:04

Blik wchodzi na AliExpress

Polski system płatności za pomocą smartfona przekracza kolejne granice – tym razem Blikiem można płacić za zakupy w Chinach tak samo wygodnie i bezpiecznie, jakby były to sprawunki w naszym kraju.

Blik wchodzi na AliExpress
foto: materiały prasowe

Allegro chyba powoli może się bać – chiński konkurent zaczyna mu się coraz bardziej dawać we znaki. Co prawda popularność AliExpress jest w Polsce jeszcze znacznie niższa (na Allegro kupuje 57% singli, w chińskim serwisie tylko 8%), jednak dzięki ostatnim ruchom zagraniczny konkurent ma szansę szybko urosnąć w siłę.

AliExpress dogadał się bowiem z operatorami płatności i za zakupy w Chinach można płacić dokładnie tak samo, jak za produkty kupowane na Allegro. W odstępie kilku dni poinformowano o podjęciu współpracy z Przelewami24 oraz PayU, które jest domyślnym systemem płatniczym w polskim serwisie.

Umożliwiło to robienie przelewów w złotych wprost z serwisów banków - można jednak pójść o krok dalej i korzystać z cieszących się coraz większą popularnością płatności Blikiem. Chwali się tym Joanna Pieńkowska Olczak, Country Manager PayU w Polsce:

"

Bariery w e-handlu, które miały miejsce jeszcze kilka lat temu, dziś są skutecznie eliminowane. AliExpress to platforma ciesząca się dużą popularnością w naszym kraju. Każdego miesiąca odwiedza ją kilka milionów Polaków. Mamy nadzieję, że w tym roku polscy e-konsumenci jeszcze chętniej skorzystają ze zniżek oferowanych podczas festiwalu zakupów 11.11. Dzięki wprowadzonym przez PayU metodom płatności mają pewność, że transakcje na zagranicznej platformie przebiegną tak samo szybko i bezpiecznie, jak w dobrze im znanych polskich sklepach internetowych. "

Płacić Blikiem można także korzystając z usług operatora Przelewy24. Nie bez kozery płatności smartfonem oraz przelewami pay by link zostały udostępnione przed 11 listopada 2017 – ta data to ustanowione przez AliExpress święto wyprzedaży, podczas którego w 2016 roku wydano w serwisie zawrotną kwotę 17,8 mld dolarów.

Robicie zakupy na AliExpress?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Internet