04.01.2018 14:23

CDA ma 100 000 płatnych użytkowników

CDA Premium, polski serwis VoD, pochwalił się właśnie przekroczeniem progu 100 000 użytkowników. Za dostęp do 4 000 legalnych filmów płaci się 19,90 zł miesięcznie.

CDA ma 100 000 płatnych użytkowników
foto: zrzut ekranu

Jak wynika z danych udostępnionych przez serwis podczas publicznej emisji akcji, wynika ten udało się uzyskać w dwa lata – w styczniu 2016 roku z CDA Premium korzystało mniej niż 800 osób, w czerwcu 2017 liczba ta sięgnęła 75 000.

Duża liczba abonentów przekłada się na czas, jaki spędzono na oglądaniu – CDA chwali się, że w ciągu świąt Bożego Narodzenia, Sylwestra i Nowego Roku zaserwowało ćwierć miliona godzin filmów, co w przeliczeniu na jeden dzień daje 50 000 godzin oglądania.

Najwięcej filmów zostało skonsumowanych w pierwszy i drugi dzień świat, kiedy to średni czas sesji spędzonej na oglądaniu wyniósł 3 godziny. W wigilię, Sylwestra i Nowy rok użytkownicy korzystali z CDA o godzinę krócej.

"

W trakcie świąt Bożego Narodzenia najbardziej popularnej było kino familijne i komedie, natomiast w ostatnich dzień starego roku i pierwszy nowego wybierano kino akcji lub komedie. "

Filmy oglądane były na CDA Premium najczęściej późnym wieczorem, a nawet w nocy – wyjątek stanowiły święta i pierwszy dzień 2018 roku, gdy aktywność użytkowników była jednakowa bez względu na porę.

Amatorzy filmów zadowalali się średnio obejrzeniem dwóch tytułów dziennie – jak podaje CDA, rekordziście udało się w Nowy Rok 10 obrazów. Nie wiadomo, czy taka aktywność zostanie przez tę osobę utrzymana – jeśli tak, może śmiało rzucić wyzwaniem śmiałkowi, który na Netfliksie obejrzał w ubiegłym roku „Film o pszczołach” ponad 180 razy.

Netflix zdążył się pochwalić atrakcjami, jakie przygotował na styczeń 2018 roku – wspomniał także, jakie produkcje i filmy nie będą już dostępne do oglądania, gdyż znikają z biblioteki serwisu. Listę nowości pokazało także CDA Premium – tak jak w przypadku całego katalogu polskiego VoD, rozrzut gatunkowy jest imponujący.

Gdzie oglądacie filmy?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Internet