26.04.2019 11:31

CIA zaprasza do śledzenia agencji na Instagramie

Amerykańska agencja wywiadowcza od lat śledzi wszystkich w sieci – teraz zaoferowała okazję do odpłacenia jej pięknym za nadobne. Odważni mogą bowiem obserwować każdy krok CIA na Instagramie.

szpiegowanie
foto: materiały prasowe

Ameryka jest bardzo skuteczna w kontrolowaniu wolności dyskusji w internecie – jak pokazał nam Snowden, CIA potrafi przeczytać wszystko, co kiedykolwiek wysłaliście przez sieć i usłyszeć, co mówiliście w trakcie rozmów telefonicznych.

O tym sekrecie wiedzą doskonale szefowie spółek technologicznych – Mark Zuckerberg, szef Facebooka, zakleja kamerkę na swoim laptopie, żeby chronić informacje o sobie o dowodzonym przez siebie portalu.

Czy trzeba zaklejać kamerę w laptopie?
Czy trzeba zaklejać kamerę w laptopie?
Przeczytaj także Czy trzeba zaklejać kamerę w laptopie?

Konto na Instagramie ma pomóc agencji w „zwiększeniu przejrzystości działania”. Taka deklaracja każe się zastanowić, jakie zdjęcia będą pojawiać się na profilu CIA.

CIA można śledzić na Instagramie

Pierwsze z nich to mrugnięcie okiem do oglądających – na fotografii widać nawiązanie do sporej liczby mitów dotyczących pracy szpiega i multum gadżetów znanych z filmów.

Czy taki trend będzie kontynuowany w przyszłości? Amerykańskie agencje z sukcesami brylują na mediach społecznościowych – NASA ma ponad 40 mln fanów, którzy z zapartych tchem oglądają publikowane przez agencję zdjęcia i grafiki kosmosu.

Departament brony chwali się z kolei oddziałami podczas ćwiczeń – Amerykanie lubią pocieszyć się przejawami siły militarnej swojego kraju.

Zobacz także: >> Szef FBI: Zaklejanie kamerki potrzebne jak zamykanie drzwi na klucz <<

Zdjęć operacyjnych nie zobaczymy raczej na koncie CIA – szpiedzy nie pokażą raczej swojej kuchni. To samo tyczy się ćwiczeń – nawet najbłahsze szczegóły zajęć (o wizerunkach agentów nie wspominając) mogą być bezcennymi informacjami dla agencji wywiadowczych innych krajów.

Będziecie śledzić CIA?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Internet