12.02.2019 13:38

Facebook: Czy serwis naprawdę będzie nieczynny pod koniec lutego 2019 roku?

Po sieci krąży informacja jakoby Facebook miał być nieczynny w dniach 29-31 lutego 2019 roku. Ile jest prawdy w nowym łańcuszku?

fot. pixabay
Czy Facebook będzie nieczynny pod koniec lutego 2019 roku?

Wszyscy dobrze już znamy Facebookowe łańcuszki i wiemy ile z reguły jest w nich prawdy. Jednak z nieznanych nam powodów rzesze użytkowników albo faktycznie wierzą w zawartą w nich treść, albo bezmyślnie kopiują to, co znajdą na tablicach znajomych. Tym razem mamy jednak do czynienia z łańcuszkiem, którego fałsz wykryć można w mgnieniu oka, wystarczy tylko… znajomość kalendarza.

Nowy łańcuszek na Facebooku – o co chodzi?

Wszystko zaczęło się od poniższej grafiki:

Pewien żartowniś postanowił opublikować w sieci informację, jakoby Facebook miał być nieczynny w dniach 29-31 lutego 2019 r., a ludzie z miejsca podłapali temat i zaczęli informację rozpowszechniać. W końcu wieść o tym, że luty 2019 roku ma tylko 28 dni, należy do najpilniej strzeżonych tajemnic państwowych.

Facebook „nieczynny” – nie dajcie się nabrać!

Powtarzamy wyraźnie, by przestrzec was przed internetowymi trollami – Luty 2019 r. ma 28 dni, a najnowszy Facebookowy łańcuszek jest głupim żartem.

Niedawno pisaliśmy wam o łańcuszku, który miał na celu chronić nasze dane przed Facebookiem, oraz o tym, że WhatsApp postanowił rozpocząć walkę z tego typu internetowymi akcjami.

Natalia Nowecka
Tagi: Facebook