20.09.2019 13:03

Czy twarze stworzone przez Sztuczną Inteligencję przejmą rynek stockowych zdjęć?

100,000 darmowych twarzy, które zostały stworzone przez Sztuczną Inteligencję, jest dostępne do wykorzystania w sieci.

twarz
foto: generated.photos

Sztuczna Inteligencja z coraz większą łatwością jest w stanie tworzyć realistyczne zdjęcia ludzi, które trudno odróżnić od prawdziwych twarzy. Jedna z firm postanowiła wykorzystać swoje fake'owe twarze i zaoferowała możliwość ich wykorzystania całkowicie za darmo!

sztuczna inteligencja
sztuczna inteligencja
Przeczytaj także Sztuczna Inteligencja nauczyła się grać w chowanego. Zobaczcie niewiarygodne wideo

100,000 twarzy za darmo

generated.photos postanowiło rzucić wyzwanie największym firmom stockowym na świecie. Wszystkie zdjęcia, które znajdziemy na ich portalu, są całkowicie darmowe. Możecie wykorzystać je w firmowych prezentacjach, na stronach internetowych albo w aplikacjach mobilnych. Wystarczy, że podczas wykorzystania zdjęć zaznaczycie skąd one pochodzą.

W ciągu ostatnich kilku lat widzimy duży rozwój projektów, które opierają się na generowaniu ludzkich twarzy. Sztuczna Inteligencja może tworzyć pełen przekrój światowego społeczeństwa. Wszystkie rasy, kształty, wiek, pochodzenie mogą być przedstawione przez dobrze wyszkolone SI.

Oczywiście nie wszystkie z tysięcy zdjęć są idealne i jeśli wejdziecie na stronę g.p, znajdziecie wiele twarzy z widocznymi błędami. Jednak firma stojąca za projektem wierzy, że są w stanie stworzyć produkt, który będzie tworzył dla nas ludzi poprzez prosty program, w którym będziemy zaznaczali czego dokładnie potrzebujemy. Po wybraniu w aplikacji kilku wytycznych otrzymamy fotorealistyczny projekt stworzony przez AI.

W ostatnich miesiącach często czytamy o problemach, jakie niosą za sobą nieodpowiedzialne prace na SI. Jednak nie można zapominać o tym, jak łatwiejsze życie jest w stanie nam zapewnić odpowiednia praca nad rozwojem Sztucznej Inteligencji.

Zobacz także:  Elon Musk pokazał, jak zamierza stworzyć hybrydę człowieka i sztucznej inteligencji

Czy boicie się o naszą przyszłość w kontekście SI?

Tagi: Duperele Internet