13.12.2019 14:49

Elon Musk strollowany przez własną matkę. Pokazała zdjęcie z 1995 roku

Maye Musk, matka Elona Muska, znana jest z wyciągania z przeszłości ciekawych zdjęć swojego syna. Nowy wpis został zainspirowany wpadką z oknem Tesli Cybertruck, które zbiło się podczas prezentacji.

Elon Musk przy tesli Cybertruck
foto: FREDERIC J. BROWN/AFP/East News

Tesla staje się siłą, z którą musi liczyć się każdy producent samochodów. Elon Musk pokazał samochód, którego inni baliby się zaprezentować nawet jako auto koncepcyjne. Cybertruck, zgodnie z zapowiedziami, zaszokował oglądających.

Podczas prezentacji auta doszło do wpadki wprost z koszmaru. Okna wykonane z „metalicznego szkła” rozbiły się podczas demonstrowania ich odporności. Świat natychmiast zalały zdjęcia Muska stojącego obok pokiereszowanego Cybertrucka.

Tesla Cybetruck
Tesla Cybetruck
Przeczytaj także Elon Musk pokazał Teslę Cybertruck. Samochód z innej planety

Takiego wypadku rynek nie wybaczyłby żadnemu innemu producentowi. Tesla tymczasem ma powody do świętowania: w ciągu pierwszych kilku dni złożono zamówienia na ponad 250 000 Cybertrucków o wartości przekraczającej 14 mld dolarów.

Po sieci krąży plotka, że Elon Musk samodzielnie wymienił pokiereszowane szyby w Tesli Cybertruck. Odniosła się do niej matka miliardera, pokazując jego zdjęcie przed 25 lat.

Elon Musk na zdjęciu z 1995 roku. Tweet jego matki stał się hitem internetu

Maye Musk opublikowała zdjęcie pokazujące, że premiera Tesli Cybetruck nie była pierwszym momentem, gdy Elon Musk miał problemy z szybami w swoich samochodach.

Na zdjęciu widać Elona z BMW 320i z 1978 roku. Przyszły miliarder samodzielnie dokonuje wymiany stłuczonej szyby.

Musk szybko skomentował zdjęcie, zauważając przy okazji, że historia zatoczyła w pewnym sensie koło.

Wcześniej szef Tesli wytłumaczył, z jakiego powodu pancerne szkło w Cybertrucku nie wytrzymało uderzenia. Jego integralność strukturalna miała być nadszarpnięta u podstaw przez uderzaniem młotem w karoserię. Gdyby próby wytrzymałości zostały wykonane w odwrotnej kolejności, do wpadki by nie doszło.

Żeby nie zostać gołosłownym, Musk zaprezentował nagranie z prób przez premierą.

Tesla Cybertruck wygląda jak żywcem wyjęta z gry komputerowej. Grimes, partnerka miliardera, jest jedną z artystek tworzący ścieżkę dźwiękową dla Cyberpunka 2077. Otworzyło do pole do spekulacji, że samochód może naprawdę pojawić się w polskiej superprodukcji.

Zobacz także: Poznaliśmy artystów ze ścieżki dźwiękowej Cyberpunka 2077. Jest Stachursky i Lady Gaga? 

Która Tesla najbardziej się wam podoba?

Tagi: Internet Elon Musk