03.09.2018 17:23

Facebook pomaga szukać w Polsce pracy

Nie trzeba już opuszczać Facebooka, żeby znaleźć pracę – portal społecznościowy oficjalnie uruchomił w Polsce sekcję „Oferty pracy”.

Facebook Oferty pracy
foto: zrzut ekranu

Usługa została uruchomiona w USA na początku 2018 roku. Facebook chwali się, że według przeprowadzony w Stanach badań pracę za jego pośrednictwem znalazło (lub poszukiwało) 25% Amerykanów, postanowił więc nieco ułatwić ten proces.

Uruchomienie usługi szukania pracy to kolejna nowość, która została wprowadzona do naszego kraju – poprzednią był Facebook Watch, platforma VoD mająca konkurować z YouTubem i Netfliksem.

Facebook pomaga w Polsce znaleźć pracę i pracowników

„Oferty pracy” na Facebooku mają pomagać w znalezieniu pracy lub pracownika – najtrudniejsza część, czyli tworzenie CV i wysyłanie aplikacji,

"

Poszukiwanie pracy za pośrednictwem Facebooka jest szybkie, łatwe i bezpłatne. Wystarczy wejść w zakładkę Oferty pracy, zdefiniować zakres wyszukiwania - odległość, branżę oraz rodzaj poszukiwanej pracy i zacząć przeglądać oferty. Po wybraniu oferty należy kliknąć przycisk „Zgłoś kandydaturę”, a formularz aplikacyjny zostanie automatycznie wypełniony danymi z profilu na Facebooku. Oczywiście przed ostatecznym wysłaniem aplikacji istnieje możliwość jej edycji i uzupełnienia. "

Facebook chce być dogodnym miejscem także dla pracodawców, którzy mogą wybierać, komu pokażą się ich ogłoszenia, już na tym etapie docierając do kandydatów, którzy spełniają ich kryteria.

"

Zamieszczanie ofert przez firmy również nie sprawia żadnego problemu. Administratorzy stron firmowych mogą tworzyć ogłoszenia rekrutacyjne, które mogą pojawić się na stronie na Facebooku, w zakładce Oferty pracy, w zakładce Marketplace, a także w Aktualnościach. Ogłoszenia mogą zostać wsparte reklamowo aby dotrzeć do najwłaściwszych kandydatów. Firmy mogą także zarządzać ogłoszeniami aby prowadzić komunikację z aplikantami, umawiać rozmowy rekrutacyjne, lub wysyłać automatyczne przypomnienia za pośrednictwem Messengera. "

Facebook daje pracodawcom możliwość promowania ich ogłoszeń, tak by dotarły do większej liczby kandydatów.

Czy Facebook nadaje się do szukania pracy?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Internet