01.08.2018 15:24

Facebook testuje nowe reakcje. Czy samolot i płomień będą dostępne dla wszystkich?

Internauci dzielą się screenami z nowych reakcji, jednak Facebook oficjalnie nadal nie wprowadził ikonki z samolotem i płomieniem do użytku. Od kiedy będzie można ich używać? 

Nowe reakcje na Facebooku - samolot i płomień
foto: Shutterstock

Kiedy Facebook w lutym 2016 wprowadzał nowe reakcje, obok standardowego kciuka w górę, pojawiło się wiele głosów krytycznych. Choć serduszko od razu zdobyło serca użytkowników, to jednak część internautów nie mogła zrozumieć, do czego potrzebne są i co miałyby oznaczać ikonki z napisem „Wow” i „Wrr”. Dwa i pół roku później serwis Marka Zuckerberga być może rozważa wprowadzenie kolejnych nowości.

I w sumie nic dziwnego, bowiem w kwietniu 2018 Facebook usunął opcję szukania użytkowników po ich adresie e-mail lub numerze telefonu, a także stworzył opcję pobrania pliku ze wszystkimi danymi gromadzonymi na temat użytkownika, który można bezpłatnie pobrać. Pod koniec czerwca 2018 ogłosił także rozpoczęcie prac nad funkcją „Your Time On Facebook”, mierzącą czas spędzany w serwisie.

Nowe reakcje na Facebooku - jak dać samolot i płomień

Nie wiadomo na razie, czy to jedynie wstępne testy nowych reakcji, czy stopniowo zaczną one być dostępne dla coraz większej liczby użytkowników. Facebook nie zdradza także, co oznaczać miałby samolot. Wiadomo jednak, że we wtorek 31 lipca 2018 do sieci trafiły screeny internautów, u których pojawiło się 7 reakcji zamiast standardowych 5. Dzieje się tak oczywiście jedynie w najnowszej, aktualnej wersji aplikacji. Właściciele starszych wersji niestety nie będą mieć dostępu do samolotu i płomienia.

Obok dotychczas dostępnych reakcji powinna się pojawić ikonka z napisem „React”. Po wciśnięciu jej powinny być dostępne także samolot oraz płomień. Opcja pojawia się tylko u wybranych losowo właścicieli smartfonów.

Reakcja samolot

Reakcje z samolotem i płomieniem to błąd Facebooka?

Spodobała się Wam nowa ikona? Być może radość jest jedynie krótkotrwała. Jak podaje amerykański portal The Daily Dot, który rozmawiał z przedstawicielem Facebooka, reakcje miały być jedynie częścią specjalnego maratonu dla programistów i projektantów graficznych.

"

Reakcje zostały stworzone jako element hackatonu pracowników i nie zostały dopuszczone do startu. Bardzo przepraszamy. "

Nie oznacza to jednak, że Facebook nie będzie rozważał wprowadzenia tych reakcji w przyszłości, być może całkiem bliskiej.

Reakcja z tęczą na Facebooku

W połowie czerwca 2017 do standardowych reakcji Facebooka dołączyła tęcza. Była to jednak krótkotrwała akcja powiązana z obchodami „LGBT Pride Month” – miesiącem, w którym społeczność która nie jest jednoznacznie heteroseksualna świętuje swoją odmienność. Ikony mogły jednak używać jedynie osoby, które zadeklarowały swoje wsparcie dla LGBT poprzez polubienie strony społeczności pod tym adresem.

Justyna Kierzkowska
Tagi: Internet Facebook