06.12.2018 13:08

Google otworzył Wioskę Świętego Mikołaja z grami i zabawami dla dzieci

Coraz bliżej święta, coraz więcej wyszukiwań na ten temat. Google już po raz 15. daje możliwość zajrzenia do tętniącej przygotowaniami do dnia rozdawania prezentów Wioski Elfów Świętego Mikołaja i towarzyszyć im w grach i zabawach zahaczających nawet podstaw programowania.

Wioska Świętego Mikołaja
foto: zrzut ekranu

Wioska Świętego Mikołaja otwiera swoje podwoje młodszym użytkownikom internetu, ale jak się okazało podczas poznawania atrakcji przygotowanych dla dzieci – także dorośli, jeśli wykażą się chwilą nieuwagi i dadzą zaprosić się do zabawy, mogą na stronie spędzić zdecydowanie zbyt wiele czasu, który powinien być poświęcony pracy.

Gogole określa Wioskę Świętego Mikołaja jak interaktywne centrum rozrywki, w którym można dać upust swojej ciekawości i kreatywności, próbując swoich sił w kilkudziesięciu różnych grach.

Zostały one zaprojektowane, żeby rozwijać umiejętności twórcze, uczyć podstaw programowania (konstruowania algorytmów), przyciągać na dłuuugie minuty do monitora w mikołajowej odsłonie gry „Gdzie jest Willy”, a także szkolić umiejętności językowe, dowiadując się jak popularne świąteczne zwroty brzmią w różnych krajach.

wioska_elfow_gry_02

Wioska Świętego Mikołaja – świąteczne gry i zabawy dla dzieci

Tegoroczną nowością jest możliwość stworzenia własnego wymarzonego pomocnika, który jako osobisty asystent Świętego Mikołaja będzie pomagał w dostarczeniu prezentów wszystkim (grzecznym) dzieciom na świecie.

"

Z naszym Kreatorem Elfów możesz stworzyć od stóp do głów swojego osobistego pomocnika Mikołaja. Będziesz wtedy mógł mieć pewność, że jest on gotowy na wszystkie huczne imprezy świąteczne, które będą się w tym roku odbywać na Biegunie Północnym. Wybierz strój, dodatki, fryzurę, a nawet rodzaj i kolor zarostu, aby dodać jak najwięcej uroku swojemu małemu przyjacielowi. "

Internetową Wioskę Świętego Mikołaja można odwiedzać od początku grudnia 2018; w Boże Narodzenie zaś pojawi się na stronie nowa opcja – możliwość śledzenia na żywo, gdzie dokładnie na świecie znajdują się w danej chwili sanie Świętego Mikołaja.

Odwiedzicie Wioskę Google z dziećmi?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Internet