20.09.2019 13:22

HBO GO wycofuje się z darmowego miesiąca dla nowych użytkowników

Tylko do 21 października 2019 nowi użytkownicy serwisu HBO GO będą otrzymywać możliwość testowania oferty przez miesiąc za darmo. Po tej dacie okres próbny trwać będzie tylko tydzień.

HBO GO
foto: zrzut ekranu hbogo.pl

Darmowy okres próbny w serwisach VoD to sposób na przyciągnięcie klientów, którzy bez ryzykowania pieniędzy mogą przekonać się, czy w bibliotece danego serwisu znajdą coś ciekawego dla siebie.

Jak się jednak okazało, obrotni internauci znaleźli sposoby na wykorzystanie tej opcji do korzystania z usług bez płacenia, zakładając po prostu jedno testowe konto za drugim.

Z tego powodu HBO GO musiało zmienić regulamin użytkownika, starają się zapobiec takim oszustwom.

Zobacz także:  HBO GO zmienia warunki korzystania z serwisu. Co dalej z bezpłatnym okresem próbnym? 

21 października 2019 roku w życie wejdą kolejne zmiany zasad korzystania z darmowego okresu próbnego HBO GO. Serwis, który do tej pory dawał miesiąc na zakochanie się w swojej ofercie, teraz oczekuje podjęcia decyzji o płaceniu za subskrypcję w ciągu 7 dni.

HBO Go skraca darmowy okres próbny

Powodów dla skrócenia okresu próbnego z miesiąca do tygodnia nie podano. Decyzja HBO może wynikać z dwóch powodów.

Pierwszy z nic to uznanie, że baza użytkowników jest już dla serwisu satysfakcjonująca, nie trzeba więc już tak agresywnie zachęcać nowych do wypróbowania HBO GO. Szczególnie, że największy konkurent, czyli Netflix, całkowicie zrezygnował z bezpłatnego okresu próbnego.

Drugim powodem mogą być internauci, którzy obchodzą zabezpieczenia i oglądają treści HBO GO w ramach permanentnego okresu próbnego. Serwis może liczyć, że konieczność zakładania nowych kont co tydzień będzie na tyle niewygodna, że zbłąkani widzowie nawrócą się i zaczną płacić abonament w wysokości 19,99 zł miesięcznie.

Usunięcie okresu testowego przez Netfliksa kojarzone jest z informacjami o doliczeniu się około 50 000 kont nadużywających tej opcji.

Zobacz także: Netflix bez darmowego okresu próbnego w Polsce. Platforma testuje nową opcję 

Ile razy korzystaliście z bezpłatnych okresów w serwisach VoD

Tagi: Internet HBO GO