14.09.2018 14:44

Huawei masakruje Apple filmikami po premierze nowych iPhone’ów

Nowe iPhone’y, nowa okazja do śmiania się z Apple. Tym razem skorzystał z niej Huawei, radośnie wytykający konkurentowi braki i opóźnienia w modelach Xs, Xs Max i Xr.

Filmy Huawei wyśmiewające Apple
foto: zrzut ekranu

Szydzenie z Apple robi się modne. Co gorsza dla przedsiębiorstwa z nadgryzionym jabłkiem w logo, jest też nadzwyczaj łatwe – korporacja przestawia jako przełomowe i zmieniające świat nawet najmniejsze usprawnienia i zmiany. Także wtedy, gdy tak naprawdę są niekorzystne dla użytkowników.

Festiwal szydery rozpoczął Samsung (jak zajrzycie do linka, koniecznie puśćcie sobie także umieszczony tam klip Motoroli), wywlekając Apple co poważniejsze grzeszki utrudniające życie właścicielom iPhone’ów i zestawiając je z działaniem produkowanych przez siebie smarfonów z Androidem. Dostało się też wcięciu w ekranie (które Apple ściągnęło od Sharpa).

Okazji nie przepuścił także Google, który przy okazji premiery smartfona Pixel 2 zapewnił w reklamie, że jego użytkownicy nigdy nie zobaczą komunikatu zatruwającego życie użytkownikom iPhone’ów.

Apple dostało cios od Samsunga także po przyznaniu, że celowo spowalnia starsze modele – i robi to z troski o użytkowników.

Teraz zaś, po oficjalnej premierze iPhone’ów Xs, Xs Max i Xr, serię krótkich klipów podsumowujących osiągnięcia Apple opublikował Huawei.

Huawei naśmiewa się z nowych iPhone’ów

Chiński producent ma powody do puszenia się – bezlitośnie wskazuje, że nowości anonsowane przez Apple w jego konstrukcjach stosowane są już od dawna.

Dostało się wbudowanemu aparatowi fotograficznemu, oferującemu „tylko” dwie matryce, decyzji o wprowadzeniu obsługi Dual SIM (przy czym fizyczna jest tylko jedna karta), krótkiej pracy na zasilaniu bateryjnym oraz stosunkowo małej rozdzielczości stosowanych przez Apple matryc.

Kto zrobił najlepsze filmiki naśmiewające się z Apple?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile