24.02.2017 10:50

Internauci chcą więcej seksu w emoji

Emoji mają służyć do wyrażania emocji – jak się jednak okazało podczas przeprowadzonego badania, nie można nimi wyrazić wszystkich uczuć, a już szczególnie tych związanych z seksem.

Internauci chcą więcej seksu w emoji
foto: zrzut ekranu

O preferencje dotyczące używania emoji w komunikacji zapytano 1000 pełnoletnich mieszkańców USA – 13% z nich stwierdziło, że zestawy dostępne obecnie mają w sobie za mało seksu.

Do codziennego używania grafik w konwersacjach przyznało się 92% badanych, przy czym kobiety były skłonne rozmawiać za pomocą wizualiów o 16% częściej. Co ciekawe, z badania zatytułowanego „2017 State of Emoji National Survey” wynika, że 29% ankietowanych nie chce, żeby emoji pokazywały się w oficjalnych komunikatach rządowych – co sugeruje, że pozostała część nie widzi tu raczej przeciwwskazań.

Nie tylko na absencję seksu wskazywali respondenci – kobiety informowały, że uwiera je brak graficznej reprezentacji strzelania palcami, mężczyźni narzekali na brak emoji piwa.

Tak duża popularność graficznych emotek wśród użytkowników skłania producentów oprogramowania do oferowania coraz większych katalogów emoji oraz odświeżania go co jakiś czas. Właśnie zabrał się do tego Facebook, który rozpoczął udostępnianie wszystkim pokazanych jeszcze w 2016 roku grafik.

Te związane z ludzkimi emocjami wyglądają teraz tak:

foto: zrzut ekranu

Gigant internetowy nie przejął się jeszcze podanymi powyżej badaniami, gdyż zamiast pikanterii i erotyzmu zdecydował się na wprowadzenie bardziej kolorowych wizerunków zwierząt.

foto: zrzut ekranu

Nowy wygląd emoji na Facebooku ma pojawiać się sukcesywnie u wszystkich użytkowników. Zmiany nie obejmą Messengera – tutaj pozostają grafiki w starym stylu.

Potrzeby użytkowników już dawno wyczuł Pornhub - serwis pozwala zamawiać filmy porno na telefon wysyłając emoji mające symbolizować rodzaj obrazu, jaki chce się zobaczyć.

Czy waszym zdaniem w emoji jest za mało seksu?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: #Internet