16.06.2016 09:11

Jak odblokować ukrytą grę piłkarską na Messengerze?

Facebook przygotował dla fanów piłki nożnej niespodziankę, która pozwoli im zabić czas w oczekiwaniu na mecze EURO 2016. Ukryta gra pozwala na zademonstrowanie swoich umiejętności piłkarskich i porównanie ich z wynikami znajomych. Jak ją uruchomić?

Jak odblokować ukrytą grę piłkarską na Messengerze?
foto: kadr z wideo

Krokiem pierwszym jest zainstalowanie lub aktualizacja do najnowszej wersji aplikacji Facebook Massenger – gra zadziała tylko w tej edycji programu.

Następnie należy wybrać osobę, której chce się rzucić wyzwanie w żonglowaniu palcem ręki. Po uruchomieniu okna rozmowy należy wysłać jej emoji przedstawiające piłkę nożną. Teraz wystarczy już tylko kliknąć dwa razy na przesłanym obrazku.. i gra się zaczyna.

Wbrew pozorom, rozgrywka nie jest łatwa – piłka słucha się praw fizyki i odbija od krawędzi ekranu, przez co może szybko wymknąć się spod kontroli. Doskonale widać to po osiąganych przez graczy wynikach – zazwyczaj nie udaje się podbić futbolówki więcej, niż kilka razy.

Ta niespodzianka została przygotowana dla fanów piłki nożnej z okazji EURO 2016 – jeśli jednak znajdą się osoby, którzy nad kopanie przedkładają kozłowanie i rzucanie, mogą skorzystać z poprzedniego prezentu od Facebooka.

Mini-gierka z koszykówką jako tematem przewodnim uruchamia się tak samo łatwo, jak opcję dla miłośników footballu – wystarczy wysłać emoji z piłką do basketu i kilka razy na niej kliknąć. Tym razem, zamiast żonglowania, na użytkownika czeka wyzwanie w postaci rzutów do kosza.

foto: zrzut ekranu

Dla użytkowników, którzy przedkładają siłę intelektu nad sprawność fizyczną Facebook ma jeszcze inną propozycję – szachy. Zagrać ze znajomym można po wysłaniu mu w Messengerze wiadomości o takiej treści:

"

@fbchess play "

foto: zrzut ekranu

Ruchy figur także uzyskiwane są za pomocą komend tekstowych – gracz wysyła komendę z odpowiednio przygotowanym argumentem, mówiącym aplikacji jaka figurę i na jakie pole ma przesunąć. W każdej chwili można skorzystać z podpowiedzi dotyczących odpowiedniej składni wiadomości, wpisując prośbę o wyświetlenie pomocy:

"

@fbchess help "

Ile razy udało się Wam podbić piłkę?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Internet Facebook