02.12.2016 11:50

Jak pobrać Facebooka na dysk?

Na Facebooku toczy się niemal całe nasze życie. Można je łatwo odzyskać i zapisać na dysk komputera – wystarczy do tego kilka kliknięć.

Jak pobrać Facebooka na dysk?
foto: materiały prasowe

Media społecznościowe stały się głównym kanałem komunikacji ze znajomymi – przez komunikatory toczymy rozmowy, na profilach publikujemy informacje, zdjęcie i filmy dla znajomych. W praktyce na Facebooku dokumentujemy całe swoje życie.

Serwis pomaga nam wracać do miłych wspomnień, prezentując filmy będące kompilacjami wydarzeń z kolejnego roku bytności w internecie.

Nie musimy jednak zdawać się na wybiórczą pamięć Facebooka, ani przeglądać starych wiadomości łącząc się z serwisem przez internet – istnieje sposób, żeby pobrać całe swoje społecznościowe życie wprost na twardy dysk swojego komputera.

W archiwum znajdzie się historia rozmów, statusów, opublikowane na Facebooku zdjęcia i filmy – wszystko, co udostępniliśmy podczas korzystania z serwisu.

Jak pobrać zawartość profilu z Facebooka?

Opcja „Pobierz kopię swoich danych z Facebooka” dostępne jest wprost z menu ustawień - żeby na nią wejść, wystarczy kliknąć w ten link. Skorzystanie z możliwości pobrania danych wymaga podania hasła dostępu do swojego profilu – ma to zapobiec możliwości pobrania prywatnych danych przez osoby, które przypadkiem natrafią na serwis, z którego nie wylogował się właściciel.

foto: zrzut ekranu

Przygotowanie archiwum może trwać nawet kilka godzin i zależy od tego, jak bardzo aktywnie dzieliliście się szczegółami swojego życia w serwisie. Gdy będzie gotowe, link do jego pobrania zostanie przesłany wprost na adres e-mail użyty do założenia konta.

Facebook udostępnia w ten sposób dane, które sami opublikowaliśmy. Serwis wie jednak o nas dużo więcej – użytkownicy są przez niego obserwowani w całym internecie, a zebrane informacje służą do profilowania reklam. Informacje o tym, jak bardzo intymne są to dane ujawniono dopiero w sierpniu 2016 roku.

Ściągnięcie swoje życie z Facebooka?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Internet Facebook