15.02.2019 11:34

Jak sprawdzić, czy ktoś zablokował Cię na Facebooku?

Wzajemne blokowanie się na Facebooku nigdy nie wyszło z mody. Wyjaśniamy jak można sprawdzić, czy ktoś zablokował nasz profil.

fot. Shutterstock
fot. Shutterstock

Blokowanie się nawzajem na Facebooku może wydawać się nieco infantylne, jednak stosunkowo często zdarza się, że komuś nie wystarcza wyrzucenie nas ze swojego realnego życia i postanawia "pozbyć się nas" również wirtualnie. Jak sprawdzić, czy trafiliśmy na czyjąś "czarną listę" i zostaliśmy zablokowani na Facebooku? Już tłumaczymy.

Zobacz też: >> Z telefonów Samsunga nie da się usunąć aplikacji Facebooka <<

Jak sprawdzić, czy ktoś zablokował Cię na Facebooku?

Niestety, Facebook wciąż nie wprowadził specjalnej opcji informowania nas, że zostaliśmy przez kogoś zablokowani, co znacznie ułatwiłoby nam zadanie. Pozostają zatem dwa wyjścia. Wyjście pierwsze - należy wpisać w wyszukiwarce Facebooka dane wybranej osoby. Jeśli nie wyświetli nam się jej profil oznaczać to może, że zostaliśmy przez danego użytkownika zablokowani, lub że dana osoba usunęła swoje konto. Jeśli jednak nie satysfakcjonuje nas  odpowiedź zawierająca słowo "lub", pozostaje opcja numer dwa. Wchodzimy w aplikację Messenger i tam wyszukujemy naszej konwersacji z podejrzanym. Jeśli imię i nazwisko tego użytkownika jest czarne i pogrubione oznacza to, że dana osoba nie usunęła profilu na Facebooku, a zwyczajnie nas zablokowała.

Nie przegap: >> Facebook - Jak opuścić grupę, do której nie chcemy już należeć? Instrukcja krok po kroku <<

Co jeśli ktoś zablokował Cię na Facebooku?

Jeśli zostaniemy przez kogoś zablokowani uniemożliwia nam to jakikolwiek kontakt z daną osobą, za pośrednictwem Facebooka. Nie możemy wyświetlić jej profilu, zaprosić jej do znajomych, ani wysyłać wiadomości.

Jak usunąć wpadkę na Messengerze?
Jak usunąć wpadkę na Messengerze?
Przeczytaj także Jak usunąć wpadkę na Messengerze?

Zdarzyło wam się zablokować kogoś na Facebooku?

Natalia Nowecka
Tagi: Facebook