25.04.2017 19:10

Jak wycofać już wysłany e-mail?

O tej możliwości wiedzą tylko wtajemniczeni - wysłany po pijaku szczery e-mail nie musi oznaczać kłopotów, o ile zareaguje się szybko i korzysta się z Gmaila.

Jak wycofać już wysłany e-mail?
foto: Atos, CC BY-SA 2.0

Czasu na reakcję ma się niewiele - maksymalnie 30 sekund. To jednak i tak wieczność w porównaniu do zwykłej, szarej rzeczywistości, gdy za wysłanym przez pomyłkę e-mailem można co najwyżej podążyć smutną myślą.

Zanim jednak ta ratująca życie opcja stanie się dostępna, trzeba ją najpierw aktywować w ustawieniach konta. Do odpowiedniego ekranu można dostać się poprzez ikonkę trybika bądź też wygodnicko klikając w przygotowany specjalnie dla Was link (pod warunkiem, że jesteście zalogowani do Gmaila).

Szukamy oznaczonego pentagramem przełącznika:

foto: zrzut ekranu

Oprócz włączenia funkcji wycofywania e-maila można też od razu skonfigurować czas, przez jaki pojawiać się będzie możliwość anulowania wysłania wiadomość - minimum to 5, a maksimum 30 sekund.

Po powrocie do skrzynki odbiorczej Gmaila możemy już pisać i wysyłać listy elektroniczne ze spokojem ducha, wiedząc, że będzie się miało szanse naprawić popełnione błędy.

I nie chodzi tu tylko o treść przesłania, pomylonego adresata czy byki ortograficzne dostrzeżone w mgnienie oka po kliknięciu przycisku „Wyślij” - gdy korzysta się z wszystkich funkcji Gmaila, błąd może mieć poważne skutki finansowe.

Google uruchomił bowiem - na razie testowo w USA - opcję przesyłania mailem pieniędzy. Jeśli na przykład w kwocie pojawi się jedno zero za dużo, lepiej mieć możliwość wycofania przelewu, zanim zostanie skonsumowany.

Przyda się Wam możliwość wycofywania wiadomości?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Internet