28.09.2017 10:43

Legendarna gra ukryta w wynikach wyszukiwania Google

Google świętuje 19 urodziny i rozdaje prezenty – jednym z nich jest ukryta (choć na szczęście nie do końca) gra, nad którą niemal każdy z nad spędzał kiedyś długie godziny. Teraz można to zrobić siedząc przy komputerze w pracy.

Legendarna gra ukryta w wynikach wyszukiwania Google
foto: zrzut ekranu

Snake. Gra znana większość z Nokii 3310 rozpalała nas do czerwoności, a bicie kolejnych rekordów sprawiało ogromnie dużo satysfakcji i sprawiało, że czas płynął zupełnie niepostrzeżenie.

Nic dziwnego, że gdy Nokia ogłosiła powrót w 2017 roku modelu 3310, informacja o tym, że na telefonie można zagrać w Węża znalazła się na pudełku, zaraz obok specyfikacji technicznej.

Nowy Snake co prawda się zmienił i stał się kolorowy, urok jednak pozostał – jeśli nie wierzycie, zobaczcie sami.

Partyjki w Snake’a się nie odmawia – tak zapewne pomyślano w Google, gdy zastanawiano się nad godnym uczczeniem 19 lat funkcjonowania wyszukiwarki. Owocem jest prosta, ale wciągająca wersja tytułu, którą można uruchomić wpisując jako kwerendę nazwę gry.

foto: zrzut ekranu

Google znany jest z wielu smaczków i nawiązań, które ukrywa w silniku wyszukiwarki. Zebraliśmy najciekawsze z nich w jednym miejscu, żebyście mogli sami je wypróbować i zdecydować, czy korporacja ma poczucie humoru, czy po prostu pracujący w niej programiści bardzo się nudzą.

Snake - ten klasyczny, zielony, znany z Nokii 3310 - znalazł się także w Messengerze. W taki sposób chciano uczcić premierę odświeżonego modelu.

Pobijecie nasz rekord?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: #Internet