06.12.2018 15:50

Lotto przez internet. Jak grać w przeglądarce i przez aplikację?

Totalizator Sportowy umożliwia teraz granie w Lotto, Eurojackpot, Mini Lotto i Lotto Plus przez internet – teraz od możliwości błyskawicznego stania się milionerem dzieli tylko wpisanie adresu w przeglądarce i wygranie z rachunkiem prawdopodobieństwa.

Lotto online
foto: zrzut ekranu

Zakłady Lotto przez internet szykowano przez kilka lat – o ile problemów nie sprawiały kwestie techniczne, o tyle za szybkim rozwojem sieci i e-commerce nie nadążało po prostu polskie prawo. Teraz, gdy Sejm podjął odpowiednie kroki legislacyjne, Totalizator Sportowy może legalnie (jako jedyny taki podmiot w polskiej sieci) oferować udział w grach losowych.

Grać można korzystając z przeglądarki bądź z aplikacji mobilnej (ta zostanie udostępniona wkrótce). Internauci mogą rzucać wyzwanie szczęściu znacznie wygodniej, niż robi się w to w fizycznych punktach, czym chwali się Totalizator Sportowy w oficjalnym komunikacie:

"

Teraz możesz grać bez wychodzenia z domu, o każdej porze i z dowolnego miejsca w Polsce. Zawieranie zakładów przez internet jest wygodne i proste. Dostępne są różne opcje gry: na własne liczby lub na chybił trafił. Szczęśliwe kupony możesz dodać do ulubionych i mieć do nich szybki dostęp, możesz grać także ostatnimi kuponami. Dostępna jest także gra na wiele losowań oraz subskrybowanie ulubionych kuponów. Dzięki temu Twój kupon weźmie udział w każdym kolejnym losowaniu gry do momentu zakończenia subskrypcji. "

Lotto przez internet – jak grać i puszczać zakłady?

lotto_online_02

Możliwość zawierania zakładów online przeznaczone jest dla osób dorosłych znajdujących się na terenie Polski – i jedno, i drugie trzeba będzie udowodnić.

Podczas zakładania konta wymagane są szczegółowe dane osobowe, razem z numerem PESEL, a także skan dowodu osobistego. Obraz dokumentu ma posłużyć do zweryfikowania danych zadeklarowanych przez użytkownika i zostanie usunięty z nośników po przeprowadzeniu tego procesu.

Strona internetowa lotto.pl poprosi także o dostęp do lokalizacji użytkownika. Bez upewnienia się, że internauta przebywa w Polsce, Totalizator Sportowy nie pozwoli na kupienie kuponu online.

Gdy już uda się załatwić wszystkie formalności, samo korzystanie z opcji puszczania Lotto online jest bardzo proste – trzeba wybrać rodzaj gry, sposób grania (chybił-trafił czy własne szczęśliwe liczby, liczbę zakładów oraz ustawienia dodatkowe.

Jakie tak naprawdę masz szanse na wygranie w Lotto i Eurojackpot?
Jakie tak naprawdę masz szanse na wygranie w Lotto i Eurojackpot?
Przeczytaj także Jakie tak naprawdę masz szanse na wygranie w Lotto i Eurojackpot?

Wśród nich znajduje się opcja ustawienia liczby losowań, w których ma brać udział dany zestaw liczb, a także możliwość wykupienia subskrypcji na szczęśliwe liczby, które będą wtedy brały udział w każdym losowaniu, dopóki na koncie użytkownika będą dostępne środki na wykupienie zakładu. Konto na lotto.pl będzie docelowym miejscem, na które Totalizator Sportowy będzie wpłacał ewentualne wygrane. Gracz będzie mógł w każdej chwili zdecydować o wypłaceniu sobie środków z konta użytkownika.

Totalizator Sportowy dba przy tym o wychowanie w trzeźwości umysłu, ustalając górną granicę kwot, jakie można w ciągu dnia (i miesiąca) przeznaczyć na grę.

Domyślnie jest to odpowiednio 1000 i 25 000 zł, osoby wierzące, że zwycięstwo czeka na nich już w następnym kuponie mogą podnieść limit wydatków do maksymalnie 2000 zł na dzień i 50 000 zł miesięcznie.

Za kupony Lotto przez internet można płacić za pomocą karty, szybkiego przelewu lub BLIK-a. Totalizator Sportowy generuje potwierdzenie wygenerowania zakładu – można je sobie przesłać na adres e-mail lub wydrukować, przy czym dostęp do nich jest zawsze możliwy w historii transakcji na stronie Lotto.

Gracie w Lotto?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Internet