13.03.2018 15:08

Mario pokaże Ci drogę w Google Maps

Teraz pokonywanie kolejnych kilometrów będzie naprawdę przyjemne, bo zamiast strzałki drogę wskaże Ci ta kultowa postać.

Mario w Google Maps
foto: materiały prasowe

Dzień Mario przypada 10 marca i jak się można domyślić fani postaci musieli w jakiś sposób wymyślić świętowanie takie wydarzenie. Właśnie od 10 marca 2018 roku pojawiła się możliwość w Google Maps, która ucieszy niejednego wielbiciela Mario. Nintendo połączył siły z Google - bardzo możliwe, że cała akcja jest powiązana z wersją mobilną Mario Kart, choć nie jest to potwierdzone.

Wystarczy, że mamy najnowszą wersję aplikacji Google Maps. Gdy wpiszemy adres powinniśmy zamiast przycisku Enter wybrać żółty znak „?”. Wtedy pojawi się Mario, który poprowadzi nas do miejsca celowego.

Mario pokaże drogę w Google Maps

Mario w Google Maps

Taka opcja jest dostępna przez cały tydzień dla użytkowników Androida oraz iOs. Jeżeli natomiast ktoś naprawdę się nudzi, to może 100 razy nacisnąć na żółty znak „?” - usłyszy wtedy dźwięk 1-up ze znanej gry. Mario w Google Maps może naprawdę wciągnąć, zatem należy skupić się mimo wszystko na drodze, a nie na skaczącym hydrauliku na telefonie.

Nie jest to pierwszy raz, gdy Google Maps proponuje nam ciekawą formę swojej aplikacji. Firma udostępniła w Prima Aprilis w 2017 opcję zamiany dowolnie wybranej ulicy w planszę do Pac-Mana. Wystarczyło wejść na maps.google.com i kliknąć opcję „wrzuć monetę” w lewym dolnym rogu. 

Dzięki Google Maps można również... odnaleźć model pojazdu Hana Solo. Sokół Millenium został znaleziony w Wielkiej Brytanii, przy wyjeździe z Longcross Studios. Disney obstawił go kontenerami, ale Google Maps i tak wyłapał ten pojazd.

Aleksandra Degórska
Tagi: Internet