11.06.2018 15:40

Sprawdź, jak wymawiać nazwiska wszystkich piłkarzy mundialu 2018

Mistrzostwa świata w piłce nożnej jak zawsze będą dla kibiców dobrą lekcją języków obcych. Hiszpański dziennik „Marca” stworzył przewodnik po prawidłowej wymowie nazwisk wszystkich uczestniczących w turnieju zawodników.

Sprawdź, jak wymawiać nazwiska wszystkich piłkarzy mundialu 2018
foto: FABRICE COFFRINI/AFP/EAST NEWS

Zawód komentatora sportowego z pewnością jest bardzo ekscytujący. Przeciętnemu kibicowi wydawać się może pracą marzeń – oglądasz mecz i jeszcze dostajesz za to pieniądze. Ale są chwile, kiedy komentowanie meczu może przerodzić się w prawdziwą torturę. Szczególnie, jeśli języki obce nie są naszą obcą stroną.

W takie chwile obfitują piłkarskie mistrzostwa świata, kiedy oglądać możemy zawodników z wielu egzotycznych państw. Nazwiska piłkarzy z takich krajów, jak Korea Południowa, Japonia, Iran, Nigeria czy Islandia budzą grozę niejednego sprawozdawcy. Reza Ghoochannejhad, Elderson Echiejile, Jung Seung-hyun czy Ghailene Chaalali mogą sprawić kłopoty nawet najbardziej wytrawnemu z nich. Z kolei komentatorzy spoza Polski będą pewnie łamać sobie języki na Błaszczykowskim, Jędrzejczyku i Szczęsnym.

Jak wymawiać nazwiska piłkarzy z MŚ 2018?

Z pomocą wszystkim komentatorom, a także tym kibicom, którzy lubią wyłapywać potknięcia sprawozdawców, hiszpańska gazeta sportowa „Marca” stworzyła przewodnik po prawidłowej wymowie imion i nazwisk wszystkich piłkarzy, uczestniczących w mistrzostwach świata w Rosji. Lektorzy nagrali każde z nich, w zgodzie z wymową macierzystego języka ich posiadacza. Aby ułatwić odnalezienie interesującego nas zawodnika, piłkarzy podzielono według drużyn i grup turnieju. Nalęży kliknąć ikonkę ludzika ze słuchawkami, następnie wybrać grupę, reprezentację i zawodnika.

pronunciador
pronunciador2

Z pożytecznego narzędzia, jakim jest Pronunciador Mundial Rusia 2018, skorzystać możemy na marca.com.

Mundial 2018 – daty, mecze Polaków

Mistrzostwa Świata 2018 w Rosji rozpoczną się 14 czerwca 2018 meczem Rosja-Arabia Saudyjska. Finał odbędzie się 15 lipca 2018. Polska zagra w grupie H z Senegalem (19 czerwca 2018, godz. 17:00), Kolumbią (24 czerwca 2018, godz. 20:00) i Japonią (28 czerwca 2018, godz. 16:00). Potraficie już wymawiać nazwiska naszych grupowych rywali?

Maciej Koprowicz
Tagi: Technologia Internet Mundial Poza Boiskiem