05.07.2018 14:22

Zobacz, ile przytyłeś od oglądania Mundialu

Niezapomniane wspomnienia to nie jedyna rzecz, która zostanie nam po oglądaniu meczów Mistrzostw Świata. Piłkarskie emocje lubią przecież pływać, a i chipsami nie pogardzą.

Kalkulator kalorii na Mundialu
foto: zrzut ekranu

Jak już wiecie, Omni Calculator potrafi policzyć właściwie wszystko – nawet to, ile czasu musicie intensywnie leżeć, żeby spalić kalorie dostarczone przez jednego pączka.

Tym razem polscy naukowcy przyjrzeli się piłce nożnej – dzięki ich najnowszemu dziełu można sprawdzić, ile można przytyć podczas oglądania meczy i ile w tym samym czasie tracą na wadze biegający po boisku zawodnicy.

Obliczenia są mocno zakorzenione w polskiej rzeczywistości – autorzy kalkulatora uznali, że bez piwa do meczu nikt nie podchodzi, a chipsy (lub pizzę) wcina się podczas oglądania w tempie wymienianych przez piłkarzy podań.

Formularz przy tym nie ocenia – on rozumie, że oglądanie spotkań polskiej reprezentacji wymagało wprowadzenia do organizmu większej liczby płynów. Można przyznać się, ile się wypiło bez wstydu (lub dumy) – kalkulator nawet się wprowadzoną liczbą nie zająknie.

Mundialowy kalkulator kalorii – ile przytyłeś, oglądając mecze?

Wzór, według którego obliczany jest bilans wagowy oglądającego spotkanie, wygląda następująco:

"

kalorie_spalone = T * 60 * MET * 3,5 * W / 200 * N
• T - czas aktywności w godzinach
• W - Twoja waga w kilogramach
• MET - równoważnik metaboliczny, inaczej metaboliczny odpowiednik zadania
• N - liczba meczów obejrzanych / zagranych "

Wynik uzyskiwany w tym obliczeniu odejmowany jest od liczby kalorii, które wypiliśmy i zjedliśmy podczas oglądania spotkania. Rezultat końcowy sprawdzacie na własną odpowiedzialność – czasami lepiej nie wiedzieć, jak bardzo piłka nożna podniosła nam wagę.

I co Wam wyszło?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Internet