05.12.2018 15:26

Na Facebooku można opublikować listę prezentów, które chce się dostać na święta

Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz – jeśli chcemy dostać prezent, na jakim naprawdę nam zależy, należy napisać list do Mikołaja z informacją, że byliśmy grzeczni i na co w związku z tym zasłużyliśmy. Dzięki nowej opcji Facebooka spis życzeń można udostępnić osobom, które będą nas obdarowywały.

prezenty pod choinkę
foto: materiały prasowe

Formę listu do Mikołajów może przyjąć dostępna już od roku w serwisie opcja robienia kolekcji z postów – do tej pory można było tworzyć zestawienia tylko na własny użytek, teraz zaś po odpowiednim skompletowaniu listy można pokazać ją wybranym znajomym.

Facebook sugeruje, że w gorącym przedświątecznym okresie to najlepszy sposób na danie do zrozumienia rodzinie i przyjaciołom, jakie prezenty powinni kupić, żeby nas uszczęśliwić. Wystarczy zebrać produkty w kolekcję i puścić ją w stronę potencjalnych Mikołajów.

Lista prezentów na Facebooku – jak to zrobić, jak włączyć funkcję?

Polowanie na prezent idealny należy rozpocząć od wyszukania postów, które przedstawiają wymarzone podarunki. Gdy już je znajdziemy, trzeba kliknąć na trzy kropki przy nazwie publikacji – po zrobieniu tego powinna pojawić się opcja „Zapisz do kolekcji”.

Jeśli nie widzicie jeszcze tej możliwości, nie ma co panikować – Facebook zapowiada wdrożenie jej u wszystkich na długo przed świętami, tak że prezenty zdążą przyjść.

Po skompletowaniu listy prezentów należy ją udostępnić – osoby, którym powierzymy zadanie sprezentowania nam wymarzonych gadżetów wybieramy z listy.

Zasłużyliście na prezent na święta?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Internet Facebook