17.08.2018 11:17

Na Showmaksie można teraz oglądać granie w gry

Showmax postanowił iść z duchem czasu i wprowadzić do oferty program gamingowy – w „The First Hour” można obejrzeć pierwszą godzinę rozgrywki z popularnych gier.

The Fisrt Hour na Showmax
foto: zrzut ekranu

„The First Hour” to produkowany przez Ginx TV show, w którym teoretycznie prezentowane są nowe (dziś jest to pojęcie względne, gdyż pierwsze odcinki wyemitowano jeszcze w 2013 roku) gry, w praktyce zaś większość czasu poświęcana jest na pogawędki pomiędzy prowadzącymi.

Do pomysłu na program trzeba się więc przyzwyczaić – osoby, które przyzwyczajone do koncepcji, że w takich przypadkach pokazywanie gry jest najważniejsze, mogą poczuć się w trakcie seansu nieco nieswojo. Jednym z zarzutów do programu był fakt, że prowadzący wręcz przeszkadzają w przyglądaniu się prezentowanej grze.

Jak widać, pierwszy sezon „The First Hour” w Showmaksie koncentruje się na tytułach, które swoje premiery miały kilka dobrych chwil temu – Call of Duty: WWII, Shadow of the Colossus, Far Cry 5 i wałkowany na najróżniejsze sposoby Fortnite.

Gaming na Showmaksie

Gaming staje się coraz ważniejszą częścią życia i biznesu – po producentach sprzętu także inne przedsiębiorstwa chcą uszczknąć dla siebie część rynkowego tortu.

Udostępnienie „The First Hour” przez Showmaksa wydaje się być sondą, czy platformie opłaca się inwestować w tego typu treści i przecierać szlaki dla dalszych ruchów – na przykład transmisji e-sportowych.

Potencjał tych ostatnich został dostrzeżony nawet przez telewizję publiczną, która zamierza emitować na kanale TVP Sport audycję podsumowującą najciekawsze wydarzenia ze świata e-sportu.

Duże treści gamingowych i e-sportowych tworzonych jest przez Ginx TV, być może więc debiut relacji na żywo z turniejów na Showmaksie jest tylko kwestią czasu.

Co wolicie?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Internet