21.08.2018 15:23

Nasza Klasa: jak usunąć konto na NK?

Nasza Klasa, największy swego czasu portal społecznościowy w Polsce, wciąż przechowuje dane użytkowników. Jak skasować konto na NK.pl?

Nasza Klasa
foto: zrzut ekranu

Przed przystąpieniem do kasowania profilu na NK.pl warto wiedzieć, że usunięcie konta nie jest jednoznaczne z usunięciem przechowywanych przez serwis danych. Jeśli więc chcemy, żeby z serwerów zniknęły wprowadzone przez nas informacje, wiadomości i zdjęcia, należy wykonać dodatkowe czynności.

Jak usunąć konto na NK?

Profil na NK.pl można usunąć po zalogowaniu się na swoje konto. Jeśli nie robiliśmy tego dawno i nie pamiętamy hasła, można skorzystać z prostego sposobu udostępnionego przez serwis:

"

Aby usunąć konto, do którego nie posiadasz dostępu, prześlij do nas link do profilu oraz podaj swoje dane identyfikacyjne, takie jak imię i nazwisko. "

Dane należy wysłać na adres pomocy technicznej NK.pl.

Chcąc usunąć konto z NK.pl, po zalogowaniu się do serwisu należy kliknąć w prawym górnym rogu na „Edycję profilu”, wybrać z listy opcję „Zaawansowane” - w tej zakładce znajduje się link umożliwiający skasowanie konta.

Po jegu kliknięciu wyświetlany jest następujący komunikat:

"

Usunięcie konta jest nieodwracalne i spowoduje, m.in. skasowanie Twojej listy znajomych, galerii zdjęć, wypisanie ze szkół i klas. Informujemy, że zgodnie z Art. 5.5 naszego Regulaminu usunięcie konta nie jest równoznaczne z usunięciem danych osobowych z bazy serwisu nasza-klasa.pl. Jeśli chcesz usunąć te dane, prześlij do nas odpowiednie żądanie za pomocą formularza kontaktowego. "

Aby potwierdzić usunięcie konta, należy wpisać użyte do zalogowania hasło.

Czy te informacje były pomocne?

Jak usunąć dane osobowe z NK?

Po usunięciu profilu na NK należy także postarać się, aby z serwisu zniknęły wszystkie dane zgromadzone na nasz temat. Warto to zrobić, gdyż część informacji wyciekła do internetu.

Aby tego dokonać, należy wysłać z adresu e-mail użytego do rejestracji konta w serwisie NK.pl wiadomość na kontakt@nasza-klasa.pl z dyspozycją/żądaniem usunięcia i zakończenia przetwarzania wszystkich danych osobowych.

Czy te informacje były pomocne?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Internet