21.08.2018 15:23

Nasza Klasa: jak usunąć konto na NK?

Nasza Klasa, największy swego czasu portal społecznościowy w Polsce, wciąż przechowuje dane użytkowników. Jak skasować konto na NK.pl?

Nasza Klasa
foto: zrzut ekranu

Przed przystąpieniem do kasowania profilu na NK.pl warto wiedzieć, że usunięcie konta nie jest jednoznaczne z usunięciem przechowywanych przez serwis danych. Jeśli więc chcemy, żeby z serwerów zniknęły wprowadzone przez nas informacje, wiadomości i zdjęcia, należy wykonać dodatkowe czynności.

Facebook
Facebook
Przeczytaj także Jak usunąć konto na FB?

Jak usunąć konto na NK?

Profil na NK.pl można usunąć po zalogowaniu się na swoje konto. Jeśli nie robiliśmy tego dawno i nie pamiętamy hasła, można skorzystać z prostego sposobu udostępnionego przez serwis:

"

Aby usunąć konto, do którego nie posiadasz dostępu, prześlij do nas link do profilu oraz podaj swoje dane identyfikacyjne, takie jak imię i nazwisko. "

Dane należy wysłać na adres pomocy technicznej NK.pl.

Chcąc usunąć konto z NK.pl, po zalogowaniu się do serwisu należy kliknąć w prawym górnym rogu na „Edycję profilu”, wybrać z listy opcję „Zaawansowane” - w tej zakładce znajduje się link umożliwiający skasowanie konta.

Po jegu kliknięciu wyświetlany jest następujący komunikat:

"

Usunięcie konta jest nieodwracalne i spowoduje, m.in. skasowanie Twojej listy znajomych, galerii zdjęć, wypisanie ze szkół i klas. Informujemy, że zgodnie z Art. 5.5 naszego Regulaminu usunięcie konta nie jest równoznaczne z usunięciem danych osobowych z bazy serwisu nasza-klasa.pl. Jeśli chcesz usunąć te dane, prześlij do nas odpowiednie żądanie za pomocą formularza kontaktowego. "

Aby potwierdzić usunięcie konta, należy wpisać użyte do zalogowania hasło.

Czy te informacje były pomocne?

Jak usunąć dane osobowe z NK?

Po usunięciu profilu na NK należy także postarać się, aby z serwisu zniknęły wszystkie dane zgromadzone na nasz temat. Warto to zrobić, gdyż część informacji wyciekła do internetu.

Aby tego dokonać, należy wysłać z adresu e-mail użytego do rejestracji konta w serwisie NK.pl wiadomość na kontakt@nasza-klasa.pl z dyspozycją/żądaniem usunięcia i zakończenia przetwarzania wszystkich danych osobowych.

Czy te informacje były pomocne?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Internet