17.04.2019 13:02

Netflix ma już 150 mln subskrybentów. Serwis szykuje nowe opcje oglądania

Z Netfliksa korzysta już na całym świecie 148 mln osób – w ciągu roku serwisowi VoD przybyło 23 mln klientów. W raporcie dla inwestorów podano kilka nowych pomysłów na działanie witryny – ich testy mają się zacząć już niebawem.

Netflix
foto: zrzut ekranu

Netflix nic sobie nie robi z szykującej się do starcia konkurencji – mimo zapowiedzi o otworzeniu własnych serwisów VoD przez Apple i Disneya największy gracz na rynku stabilnie rośnie w siłę. Przyrostu liczby użytkowników nie zatrzymała nawet podwyżka, do jakiej doszło w niektórych krajach.

Serwis VoD może dzięki temu pozwolić sobie na prztyczki w nos dla konkurentów – Netflix informował już wcześniej inwestorów, że jako największe zagrożenie dla swojej przyszłości widzi Fortnite, niebywale wciągającą grę komputerową, która może odciągnąć widzów od seryjnego oglądania seriali.

Netflix uważa, że jego głównym konkurentem jest Fortnite
Netflix uważa, że jego głównym konkurentem jest Fortnite
Przeczytaj także Netflix uważa, że jego głównym konkurentem jest Fortnite

Disney, który zamierza podbić portfele klientów serialami osadzonymi w światach „Gwiezdnych wojen” i komiksów Marvela, ma wystartować oficjalnie w listopadzie 2019 roku – obecnie trwają prace nad tworzeniem treści na start.

Netflix jest pewny swego – oto, jak ocenia wpływ startu nowych serwisów na rynek:

"

Nie przewidujemy, żeby nowe przedsięwzięcia miały widoczny wpływ na nasz wzrost – przejście z oglądania liniowego na dostęp do treści na żądanie jest zjawiskiem powszechnym, a oferta konkurentów będzie widocznie odmienna. Wszyscy będą zdobywać nowych klientów dzięki inwestycjom w większą liczbę treści oraz ulepszaniu oferowanych usług. "

Netflix będzie pokazywał listę najchętniej oglądanych seriali

Wśród zapowiedzianych podczas raportu z inwestorami nowości znalazł się spis top 10 – ma on być dostępny w poszczególnych kategoriach i pokazywać treści, które w ciągu ostatniego tygodnia przyciągnęły największą liczbę widzów.

Netflix uważa, że nowa opcja przyda się osobom, które chcą być na bieżąco z aktualnymi hitami i oglądać to, co interesuje innych.

Zobacz także: >> Netflix potwierdził, kiedy zobaczymy serial "Wiedźmin" <<

Test nowej opcji będzie prowadzony w Wielkiej Brytanii – Netflix zapowiada, że po kilku miesiącach podejmie decyzję, czy nowość się przyjęła i czy udostępnić ją także w innych krajach.

W którym serwisie VoD spodziewacie się najciekawszych treści?

Tagi: Internet