16.01.2019 11:25

Netflix podnosi ceny. Tym razem to nie test

Netflix zwiększył ceny subskrypcji w wybranych krajach – wyraźnie podrożały wszystkie dostępne pakiety, czyli Basic, Standard i Premium. 

Netflix podnosi ceny. Tym razem to nie test
foto: zrzut ekranu

Netflix zdążył już przyzwyczaić nas do prowadzonych przez siebie eksperymentów – serwis VoD bada nieustannie, jak może zmaksymalizować przychody, testując między innymi odzew na wprowadzenie subskrypcji Ultra oraz na skrócenie darmowego okresu testowego z miesiąca do tygodnia.

Tym razem nie mamy do czynienia z testami, lecz z prawdziwymi podwyżkami. Zdążyli je już odczuć Amerykanie, u których ceny wzrosły w pierwszej kolejności.

Obecny cennik Netflix w USA prezentuje się następująco:

  • Pakiet Basic – podwyżka z 8 USD na 9 USD (z 30 zł na 34 zł)
  • Pakiet Standard – podwyżka z 11 USD na 13 USD (z 41 zł na 49 zł)
  • Pakiet Premium – podwyżka z 14 USD na 16 USD (z 52 zł na 60 zł)

Netflix w Polsce – będą podwyżki w 2019?

W Polsce, dla przypomnienia, obowiązuje poniższy cennik Netflix:

  • Pakiet Basic – 34 zł
  • Pakiet Standard – 43 zł
  • Pakiet Premium – 52 zł

Zapytaliśmy, czy i kiedy podwyżki podwyżek cen można spodziewać się w Polsce. Oto oficjalna odpowiedź, jaką otrzymaliśmy od Biura Prasowego Netflix:

"

Koszt subskrypcji Netflix jest indywidualnie ustalany dla każdego kraju. Wzrost cen na innych rynkach nie oznacza zmiany cen w Polsce. "

Teoretycznie więc oglądający Netfliksa nie powinni się martwić – wygląda na to, że ceny w Polsce nie wzrosną. Z drugiej strony, nie otrzymaliśmy zapewnienia, że podwyżek w naszym kraju nie będzie.

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Internet