04.07.2018 12:39

Netflix szykuje nowy, droższy abonament

Część użytkowników na świecie widzi już w cenniku Netfliksa nową opcję – abonament w wersji Ultra. Za 19,99 euro otrzymuje się to wszystko, co było do tej pory w Premium, przy jednoczesnym zubożeniu dotychczas najlepszego pakietu.

Netflix na tablecie
foto: NodStrum Tech, CC BY 2.0

Miliardy dolarów na kręcenie seriali oryginalnych – w tym gorąco oczekiwanego „Wiedźmina” – skądś trzeba wziąć. Netflix, który ma już na całym świecie ponad 125 mln użytkowników (z czego nieco więcej niż 500 000 w Polsce), postanowił zbadać jak bardzo może podnieść ceny, żeby zmaksymalizować zyski i nie stracić przy tym zbyt dużej

A jak łatwo się zorientować, podniesienie opłaty nawet o kilka euro oznacza znacznie wyższe przychody serwisu VoD. Netflix zaczął więc sondować, jak na podwyżkę zareagują użytkownicy, podsuwając im alternatywne wersje subskrypcji. Najważniejszą z nich jest wprowadzenie pakietu Ultra, za który – w zależności od użytkownika – serwis życzy sobie między 16,99 a 19,99 euro.

Netflix Ultra – nowy, droższy pakiet subskrypcji

Opcja Ultra to właściwie obecny pakiet Premium – jedyną różnicą jest cena. Użytkownicy, którym została pokazana nowa tabelka opłat donoszą, że Netflix w celu uzasadnienia nowej, wyższej ceny postanowił zubożyć obecnie najlepszy pakiet.

W zależności od przypadku, był to na przykład brak HDR w oglądanych materiałach bądź też zmniejszenie liczby urządzeń, które jednocześnie mogą korzystać z serwisu z 4 do 2.

foto: zrzut ekranu

Netflix oficjalnie przyznaje się do celu, w jakim pokazuje pakiet Ultra:

"

Netflix nieustannie testuje nowe rozwiązania, a poszczególne próby zwykle różnią się od siebie czasem trwania. W tym przypadku testujemy różne poziomy cenowe oraz wachlarz dostępnych funkcji, by lepiej zrozumieć podejście konsumentów do oferty Netflix. Nie wszyscy użytkownicy zobaczą ten test, a część z proponowanych w nim elementów może nigdy nie zostać wprowadzona. "

Nowe progi cenowe wyświetlane są użytkownikom z USA i Europy. Nie wiadomo jeszcze, czyi  kiedy Netflix zdecyduje się na wprowadzenie podwyżek i czy pakiet Ultra zostanie naprawdę wprowadzony.

Który serwis VoD wolicie?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Internet