31.01.2018 13:49

OLX ogranicza darmowe wystawianie ogłoszeń

W życiu nie ma nic za darmo – a przynajmniej nie na długo. Przekonują się o tym użytkownicy serwisu OLX, który coraz bardziej ogranicza możliwość bezpłatnego wystawiania ofert.

OLX ogranicza darmowe wystawianie ogłoszeń
foto: zrzut ekranu

OLX koncentruje się na prezentowaniu ogłoszeń prywatnych użytkowników, często wystawiających używane produkty – Allegro, największy w Polsce serwis aukcyjny, to wszechstronna platforma handlowa obsługująca przedsiębiorstwa prowadzące sklepy i profesjonalnych sprzedawców, w serwisie jest także miejsce dla ogłoszeń indywidualnych.

OLX kusi przede wszystkim możliwość bezpłatnego publikowania ofert sprzedaży. Strategia ta zadziałała, gdyż na OLX można znaleźć dosłownie wszystko – i to w cenach, które już niedługo nie pokryją nawet kosztu wystawienia ogłoszenia.

Limit darmowych ogłoszeń na OLX

Zmiany w zasadach działania serwisu wprowadzane są stopniowo – OLX w dalszym ciągu chce, żeby przygodni użytkownicy mogli korzystać z witryny bez opłat, jeśli ktoś jednak upodobał sobie platformę do prowadzeniu handlu, będzie musiał płacić.

Pierwsi przekonali się o tym wystawiający oferty w działach „Motoryzacja”, „Praca” oraz „Nieruchomości”. 1 lutego 2018 limity liczby przysługujących w miesiącu darmowych ogłoszeń zaczną obowiązywać także w kategorii „Dom i ogród”.

Tanio nie będzie – za umieszczenie ogłoszenia w podkategorii „Materiały budowlane”, „Meble”, „Narzędzia” i „Ogrzewanie” zapłacić będzie trzeba 5 zł po wyczerpaniu limitu darmowych wpisów w przeciągu miesiąca. Dla „Materiały budowlanych" to dwie bezpłatne oferty na 30 dni.

Takie samo ograniczenie liczby bezpłatnych ogłoszeń obowiązywać będzie w działach „Ogrzewanie”, „Wyposażenie wnętrz” oraz „Pozostałe”. Na 3 darmowe oferty w miesiącu mogą liczyć wystawiający w kategorii „ Ogród”, „Sprzęt AGD” i „Zdrowie”. „Meble” można będzie wystawić za darmo 5 razy.

Ponadprogramowa oferty w działach „Ogród” i „Sprzęt AGD” będą kosztować 3 zł za sztukę, oferty w „Wyposażenie wnętrz”, „Zdrowie” oraz „Pozostałe” wyceniono na 2 zł.

OLX proponuje użytkownikom zakup pakietów pozwalających opublikować w miesiącu w danej kategorii nawet 50 ogłoszeń. Można przy tym liczyć na zniżkę – abonament w dziale „Wyposażenie wnętrz” wyceniono na 213 zł.

Gdzie kupujecie najczęściej?

AGD do kuchni - sokowirówki, wyciskarki 


Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Internet