01.08.2019 15:45

Oto firma, która pozwoli ci rozmawiać z przyjaciółmi po śmierci

LOVO Eternity to firma, która wykorzystując twój głos, zdjęcia, filmy i historię chatów stworzy wirtualną wersję ciebie, abyś mógł być blisko swojej rodziny nawet po śmierci.

Be Rigt Back Netflix
screen z odcinka "Be Right Back", Black Mirror, materiały prasowe Netflix

"Be Right Back" to odcinek Black Mirror, który opowiada historię kobiety, która zamawia do swojego domu wierną kopię niedawno zmarłego ukochanego. Okazuje się, że to, co kilka lat temu wydawało się przerażającą przyszłością, dzieje się już teraz.

LOVO Eternity to firma, która jak sami mówią, tworzy "digitalowe życie po śmierci". Wystarczy, że przygotujecie dla nich wystarczająco wiele plików głosowych, wideo czy tekstowych, aby po waszej śmierci wasi bliscy mogli rozmawiać z waszymi elektronicznymi wersjami.

Black Mirror Ashley O.
Black Mirror Ashley O.
Przeczytaj także Netflix udostępnił teledysk do piosenki "On a Roll" z serialu "Black Mirror"

LOVO jest w stanie przy pomocy starych nagrań stworzyć głosowy awatar, który będzie brzmiał identycznie głos nagrywanej osoby. Poprzez inteligentne wykorzystanie nagrań video ludzie będą mogli brać udział w wideokonferencjach z waszymi digitalowymi wersjami.

Cena nieśmiertelności to kilkaset dolarów

Jak twierdzi firma, wasze wersje nie będą wtórnymi renderami waszych twarzy o słabej jakości, a opartym na prawdziwych zdjęciach i filmach ultrarealistycznym odwzorowaniem was z naturalnym ruchem gałek ocznych i waszych warg.

Sztuczna inteligencja wykorzystywana przez firmę pozwoli na stworzenie też personalizowanych chatboxów, z którymi ludzie będą mogli się kontaktować. Dzięki samouczącemu się oprogramowaniu, SI ma w idealny sposób naśladować wasz sposób komunikacji, używając waszych powiedzonek, rzucając żarty w waszym stylu a nawet popełniając podobne błędy ortograficzne.

W "Be Right Back" nasza bohaterka pozbywa się wiernej kopii swojego męża, przerażona tą namiastką uczucia, która nie pozwala jej na pogodzenie się ze swoją stratą. Czy czekają na nas podobne sytuacje, w których ludzie zamiast żyć dalej, będą woleli spędzać czas ze swoimi fake'owymi ukochanymi?

Przeczytaj także: „Black Mirror” staje się prawdą. W jednym z największych państw na świecie powstał system oceny obywateli

Czy zdecydowałbyś się stworzyć swój pośmiertny avatar?