25.03.2019 16:45

Patostreamer Rafonix odpowie przed sądem za pobicie niepełnosprawnego mężczyzny

To był cały show – Rafonix prowadził transmisję na żywo z poszukiwania osoby, która zrobiła mu zdjęcie blisko domu. Gdy młody mężczyzna został odnaleziony, patostreamer uderzył go pięścią w twarz, transmitując wszystko na Instagramie.

Rafonix
foto: kadr z wideo

Rafonix tłumaczył, że „stalker” robił mu zdjęcia oraz publikował w sieci dokładne informacje na temat miejsca zamieszkania. Gdy skojarzył jedną z fotek z osobą, która je robiła, postanowił wybrać się na poszukiwania w Piotrkowie Trybunalskim.

Wyprawę relacjonował na żywo na Instagramie, zapowiadając stosowanie przemocy fizycznej – często padają słowa niecenzuralne. Poszukiwana przez Rafoniksa osoba była użytkownikiem portalu wykop.pl, znanego z niechęci do patostreamerów. Antypatia, jak można zobaczyć na wideo krążącym po sieci, jest obopólna. 

"

Gościu wiem, jak wyglądasz, pisałeś że jesteś w centrum, zaraz cię łapię, nagrywam video jak przepraszasz, inaczej dostajesz mukę na ryj i mam wyje*ane w to. Od teraz na moim insta polowanie na wykopka, właśnie zakładam buty. Postaram się jak najszybciej to załatwić chyba że szczurek się zbunkruje.  "

Rafonix poinformował, że usunął nagranie z ataku, żeby nie ryzykować skasowania konta na Instagramie. W internecie jednak nic nie ginie - kopię filmu można znaleźć w serwisie YouTube. Przed próbą zaspokojenia ciekawości radzimy się zastanowić, czy jest to tego warte.

patostream
patostream
Przeczytaj także Ile zarabiają polscy patostreamerzy?

Patostreamer już po zdarzeniu przekonywał, że nic takiego się nie stało i że po prostu wymierzył sprawiedliwość osobie, która publikowała w sieci jego prywatne dane. Do zdarzenia doszło w czerwcu 2018 roku.

W sieci pojawił się zrzut ekranu sugerujący, że było to celowe działanie użytkowników serwisu wykop.pl.

rafonix_atak_02
Proboszcz i Małysz
Proboszcz i Małysz
Przeczytaj także Patostreamer Proboszcz skatował Małysza podczas transmisji na żywo. Szokujące wideo

Rafonix przed sądem za pobicie niepełnosprawnego

Sprawą zainteresował się Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, oferując ofierze pomoc prawną i składając zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Okazało się, że 20-latek jest niepełnosprawny.

Ośrodek podkreśla, że Rafonix podszedł do poszkodowanego razem z kilkoma kolegami i uderzył w twarz słabszego od siebie.

"

Tymczasem Rafonix straszył, groził i znieważał. Rafonix czuł się bezkarny. Groził pracownikom Ośrodka, znieważał. W sądzie zostaną przedstawione sms-y i maile od niego. Czuł się silny, bo zmanipulowani jego nieletni widzowie widzieli w nim „bohatera” i przekonywali, że pobitemu „należało się”. "

Zobacz także: >> DanielMagical skazany na więzienie <<

1 kwietnia 2019 roku Rafnix stanie przed Sądem Rejonowym w Piotrkowie Trybunalskim. Patostreamr dołączył do koleów po fachu, którzy mają problemy z prawem – DanielMagical trafił do więzienia po złamaniu zasad warunkowego odstąpienia od wykonania kary pozbawienia wolności, nieciekawie wygląda także sytuacja Gurala, który namawiał niepełnoletnie dziewczynki do rozbierania się przed kamerkami.

Oglądacie patostreamy?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Internet