06.09.2019 10:22

Polacy będą mieć własny Czarny Piątek. Potrwa 10 dni

Czarny Piątek to coraz popularniejsze na całym świecie święto konsumpcjonizmu, w ramach którego można oddać się szałowi zakupów i nabywać wypatrzone sprzęty w o wiele niższych cenach. Wywodząca się z USA tradycja będzie miała w Polsce konkurencję. Z „Cyfrowych Zniżek” można będzie skorzystać przez 10 dni.

Cyfrowe Zniżki 2019
foto: Shutterstock

Czarny Piątek budzi konsumentach instynkt łowcy. Profesjonaliści biorą nawet na ten dzień urlop, żeby być możliwie najszybszym w polowaniu na promocję i zgarniać najlepsze okazje.

Dobrą sławę wydarzenia próbują wykorzystać oszuści, stosując zagrania mające zagmatwać ocenę okazji. Do najczęstszych przewinień należy sztuczne zawyżanie cen przed wydarzeniem, żeby móc oferować duże zniżki, po których sprzęt kosztuje tyle samo, co w regularnej sprzedaży.

Black Friday 2018
Black Friday 2018
Przeczytaj także Black Friday 2018 - jak oszukują nas sklepy?

Czarny Piątek trwa tylko jeden dzień. Dzięki Festiwalowi Cyfryzacji, który ruszy 1 października 2019 roku, w analogicznej imprezie w Polsce, nazwanej Cyfrowymi Zniżkami, można będzie uczestniczyć przez całe 10 dni.

Cyfrowe Zniżki na Festiwalu Cyfryzacji. Kiedy odbędą się promocje, co można będzie kupić?

Festiwal Cyfryzacji to organizowane przez Fundację Digital Poland wielodniowe wydarzenie, którego celem jest przede wszystkim edukowanie Polaków w zakresie kompetencji cyfrowych. Zapowiedziano już ciekawe wykłady, możliwość zwiedzenia centrów badawczo-rozwojowych producentów sprzętu i oprogramowania, a także okazję do tańszego uczynienia swojego życia bardziej nowoczesnym.

Piotr Mieczkowski, Dyrektor Zarządzający Fundacją Digital Poland, opisuje wydarzenie w taki sposób:

"

Festiwal Cyfryzacji to wyjątkowa inicjatywa edukacyjno-technologiczna na mapie wydarzeń poświęconych nowym technologiom i cyfryzacji w Polsce. Będziemy rozmawiać o nowych technologiach, ale w centrum stawiamy człowieka. Kładziemy nacisk na inspirację, edukację, rozrywkę, ale także poważną debatę z ekspertami i decydentami. W trakcie Festiwalu chcemy dotrzeć do jak największej liczby osób, by przybliżyć im nowe trendy technologiczne, pokazywać korzyści wynikające z digitalizacji w codziennym życiu i pracy, edukować i podnosić kompetencje cyfrowe. Technologie powinny służyć społeczeństwu, podwyższając jakość życia i zwiększając naszą produktywność. "

Celem Festiwalu Cyfryzacji jest zwiększenie innowacyjności Polaków między innymi przez sprawienie, że nowoczesne rozwiązania będą dla nas bardziej dostępne. Ma w tym pomóc 10 dni Cyfrowych zniżek.

"

W trakcie trwania festiwalu firmy partnerskie będą oferować zniżki i promocje na swoje produkty i usługi. W tym czasie każdy będzie mógł upolować jakąś okazję. Cyfrowe Zniżki to zupełnie nowe święto promocji w sklepach internetowych. Organizatorom i partnerom zależy na popularyzacji nie tylko zakupów online, ale także płatności bezgotówkowych. "

Pierwsza odsłona wydarzenia Cyfrowe Zniżki trwać będzie od 1 do 10 października 2019 roku. Jeśli akcja okaże się sukcesem, możemy być świadkami narodzin nowej, świeckiej tradycji.

Fundacja Digital Poland podała wstępną listę partnerów, którzy wezmą udział w akcji Cyfrowe Zniżki. Wśród partnerów strategicznych Festiwalu Cyfryzacji wymieniono między innymi Cyfrowy Polsat, Huawei, Netię, Plusa i UPC. Organizator zbiera wciąż chętnych na wzięcie udziału w akcji, ostatecznie wybór sprzętu i usług ze zniżkami ma być więc całkiem spory.

"

Festiwal Cyfryzacji objęty jest Patronatem Honorowym Ministerstwa Cyfryzacji, Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR), Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości. Patronat nad wydarzeniem objął także Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej, a Warszawa i Łódź są Miastami Partnerskimi. "

Jak widać, swoje poparcie dla akcji wyraziły nawet ministerstwa, zapowiada się więc, że dostaniemy do wyboru całkiem atrakcyjne okazje.

Zobacz także: Ministerstwo Cyfryzacji pomoże Polakom, którym Facebook skasował konto za nagość i seks 

Co sądzicie o Cyfrowych Zniżkach?

Tagi: Internet