27.09.2017 11:13

Polski Facebook dla prawdziwych patriotów naprawdę powstał

Nie dla idiotów, tylko dla patriotów – tak reklamuje się serwis Polfejs.pl, mający być wobec twórców miejscem, w którym bezpiecznie i bez ryzyka zbanowania głosić można chwałę Wielkiej Polski.

Polski Facebook dla prawdziwych patriotów naprawdę powstał
foto: zrzut ekranu

Tym razem sprawę potraktowano poważnie – to raczej nie jest kolejny żart w stylu nasze-gniazdo.pl, atrapy prawicowego Facebooka powstałej po zablokowaniu przez największy na świecie serwis społecznościowy profilu Marszu Niepodłegłości – powodem było wykorzystywanie symboli kojarzonych z faszyzmem.

Do tej sytuacji nawiązuje Polfejs.pl - w trakcie rejestracji trzeba wybrać powód chęci bytności na portalu. Jednym z nich jest bycie blokowanym na Facebooku.

foto: zrzut ekranu

Po zalogowaniu się serwis wyświetla nam komunikat „Witaj Patrioto”. Witryna wymaga jednak dopracowania – jak przyznaje tajemniczy Admin, nie do końca sprawnie działa dodawanie zdjęć profilowych, wyświetlanych publicznie wszystkim użytkownikom.

Zachowaliśmy pisownię oryginalną.

"

Drodzy Rodacy Wielka prośba jeśli już dodajemy fotki profilowe czy moglibyście je usunąć po dodaniu tak by nie było widoczne na stronie głównej bo na chwilę obecną mamy widok tylko na profilowe fotki. Po usunięciu fotki ona nadal będzie na waszych profilach ale już nie będzie na stronie głównej. Postaramy się zmienić w skrypcie strony by tak nie było ale to dopiero w sobotę
Dziękuje Bardzo I Pozdrawiam Wszystkich nowo przybyłych Rodaków. "

Wśród publikowanych treści przeważają wpisy patriotyczne i pseudopatriotyczne – oprócz budujących ducha grafik i filmów można spotkać na przykład filmy zachęcające do powstrzymania się od szczepienia dzieci i czy ujawniające „prawdę” o lewackich spiskach mających zaszkodzić Polsce i broniącym jej patriotom.

foto: zrzut ekranu

Całość wygląda na projekt entuzjasty, choć patrząc na sposób promowania portalu oraz liczne błędy językowe poukrywane w interfejsie użytkownika nie można wykluczyć, że mamy do czynienia ze skomplikowanym żartem.

Od takich nie stroni część użytkowników, która najwyraźniej postanowiła zarejestrować się z porywu przekory, a nie serca – ogłoszenie o oddaniu Świeżaków bezinteresownie, za darmo, bije rekordy popularności. W innych miejscach w internecie za popularne maskotki żąda się nawet seksu.

Ten na Polfejs.pl ma być całkowicie nieobecny – w regulaminie znajduje się zapis o zakazie promowania jakiejkolwiek orientacji seksualnej, z którego wynika, że nie można się chwalić nawet byciem hetero.

Deklarowana data umieszczenia regulaminu serwisu w internecie to 2015 rok – wydaje się jednak, że pozostała tam po prostu przez nieuwagę przy kopiowaniu jego treści.

Polfejs.pl może już pochwalić się opracowanym modelem biznesowym. Użytkownicy mogą zdecydować się na wykupienie „Pakietu PRO”, który – oprócz odznaki zweryfikowania konta, widocznej między inny przy profilu osoby podającej się za prezydenta Andrzeja Dudę – pozwala także na promowanie własnych postów oraz stron.

foto: zrzut ekranu

Właściciel serwisu pozostaje anonimowy – jako podmiot odpowiedzialny za stronę wskazywana jest Grupa Polfejs.pl. Enigmatyczny podpis można znaleźć także pod zbiórką na „drugą ratę za serwer”, odbywającą się w portalu pomagam.pl. Udało się nie tylko osiągnąć wyznaczony cel, lecz także prześcignąć pod względem wysokości zebranych funduszy ambitny projekt zbudowania drona, którego zadaniem będzie udowodnienie, że Ziemia jest płaska.

Będziecie korzystać z Polfejsa?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: #Internet