11.02.2019 11:37

Poprosił o roast, bo chciał mieć dobry pretekst do samobójstwa. Takiej reakcji internatów się nie spodziewał

17-letni Rosjanin zmagający się z depresją zgłosił się na Reddit jako chętny do przeczytania złośliwych komentarzy na swój temat – szukał w ten sposób impulsu do odebrania sobie życia. Internauci pomogli mu odnaleźć sens w życiu.

roast
foto: zrzut ekranu

Formuła roastów nie jest już tak popularna, jak kiedyś, dalej jednak znajdują się osoby, które z różnych powodów chcą usłyszeć o sobie jak najgorsze rzeczy.

Z pomocą przychodzą (nie)życzliwi internauci, którzy potrafią niemal każdego doprowadzić do łez, dzieląc się swoimi przemyśleniami o innych mając tylko ich zdjęcie oraz krótki, jednozdaniowy opis.

Chęć na zrównanie z błotem zgłosić na forum r/roastme 17-latek z Rosji, zaznaczając, że ma depresję i szuka dobrego powodu, żeby skończyć ze swoim życiem. Wydawało się, że taki apel padnie na pożywny grunt, jako że złośliwców w internecie jest co niemiara – reakcja osób specjalizujących się w wyzłośliwianiu na cudzy temat mocno Rosjanina zaskoczyła. I zapewne nie tylko jego.

Metallica zachęca do rozmowy o depresji
Metallica zachęca do rozmowy o depresji
Przeczytaj także Metallica zachęca fanów do rozmowy o depresji: Każdy ma samobójcze myśli

Poprosił o roast, dali mu powód do życia

roast_depresja_05

Gdy na Reddit pojawił się wpis 17-latka proszący o danie mu dobrego pretekstu do samobójstwa, doszło do małego cudu – (niemal) wszyscy komentujący zignorowali zasady rządzące forum r/roast i zamiast złośliwości zaczęli pisać słowa otuchy.

roast_depresja_02
"

Synu, nie użyję słów, żeby Cię zranić. Widzę w Twoich oczach to samo, co w swoich, i sprawia mi to ból. Nienawidzę widzieć u innych tej samej maski, którą i ja noszę. Nigdy Cię nie zroastuję, a gdybyś potrzebował kogoś do rozmowy, jestem tu codziennie. Trzymaj się aż do zbielałych knykci, ja się nie poddaję i Ty także nie powinieneś. "

roast_depresja_03
"

Wybacz, nie jestem w stanie Cię zroastować. Moja 14-letnia córka płynie tą samą łodzią, Twoja sytuacja jest mi więc bliska. Porozmawiaj z kimś i zdobądź pomoc. Okropieństwem byłoby, gdyby świat stracił kogoś takiego jak Ty. Wygraj swoją bitwę! "

Część internautów zamiast złośliwości zaczęła prawić 17-latkowi komplementy.

roast_depresja_04
"

Wyglądasz, jakbyś miał wspaniały, gigantyczny uśmiech. "

Ciepło, sympatia i wsparcie od złośliwych zazwyczaj internautów najwyraźniej wpłynęły na 17-latka – być może nawet uratowały mu życie.

A Wy jakbyście zareagowali?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Internet