08.10.2019 09:37

Pierwsza sekta w historii Youtube’a. Internetowy troll stworzył własną religię [WIDEO]

Poznajcie historię youtubera, który założył własną religię.

athene
foto: screen youtube people make games

People Make Games to kanał na YouTubie, który został założony przez  dziennikarza Chrisa Bratta i animatorkę Annie Sayers. Jak wyjaśniają twórcy, ich najnowszy film to 90-minutowy dokument, nad którym pracowali od momentu powstania ich kanału. W nowym projekcie przybliżają nam historię Bachira "Athene" Boumazza — Youtubera, który zdobył rozgłos dzięki byciu trollem w m.in. World of Warcraft. Wykorzystując internetową sławę, Athene zdecydował się założyć własną religię - Neuro-Spizonism, jak i został twarzą powiązanej z nią organizacji charytatywnej "The Singularity Group".

Pierwsza sekta w historii Youtube'a

W trakcie swojej rocznej pracy twórcy dokumentu doszli do informacji o wszechobecnej mizoginii, emocjonalnym znęcaniu się nad członkami i manipulacyjnych zachowaniach w ramach grupy. Byli aktywiści opowiadają w filmie historie związane z Boumaazą i wyjaśniają, do jak wielu nadużyć dochodziło w ramach The Singularity Group.

Joker
Joker
Przeczytaj także FBI monitoruje media społecznościowe. Wszystkie posty o "Jokerze" są kontrolowane

Dziennikarze mieli również okazję porozmawiać z samym twórcą religii. Ten starał się przedstawić swoją stronę historii, podkreślając, że według niego film jest zwyczajną próbą zniszczenia jego osoby.

Boumaaz zaczynał na YouTubie 12 lat temu. Tworzył wtedy filmy, w których wcielał się w postać Athene — "najlepszego" gracza w WOW-a na świecie. W ciągu następnych lat Bachir powoli odchodził od stricte rozrywkowych nagrań na rzecz poważniejszych tematów. Od 2013 do 2015 roku Boumaaz był w stanie zebrać 24 miliony dolarów na cele dobroczynne i założyć organizację, której celem miało być szerzenie dobra. Właśnie ta organizacja była początkiem jego religii.

Jeśli macie wolne 90 minut koniecznie poświęćcie je na jeden z ciekawszych dokumentów, jaki pojawił się na YouTubie w ostatnim czasie.

Zobacz także:  Bracia Sekielscy zapowiadają nowy film o pedofilii w Kościele. Czy pobije sukces "Tylko nie mów nikomu"?

Tagi: Internet