07.12.2016 11:33

Ranking najgorętszych filmów YouTube z 2016 roku

O tych filmach z serwisu YouTube było w 2016 roku najgłośniej. Witryna przygotowała zestawienie 10 najgorętszych publikacji, którymi żył cały świat – rozrzut tematyczny jest ogromny. Co najbardziej kręciło widzów w serwisie YouTube?

Ranking najgorętszych filmów YouTube z 2016 roku
foto: kadr z wideo

Ranking uwzględnia nie tylko gołą liczbę odsłon, lecz także liczbę udostępnień, komentarzy i polubień, W grę wchodzą także inne, tajemnicze czynniki, według których wyliczana jest popularność danego wideo.

Podobne zestawienie - tym razem obejmujące gry, programy, filmy, seriale, książki i utwory - udostępniono także dla sklepu Google Play.

Każdego miesiące serwis YouTube odwiedzany jest przez ponad miliard osób z całego świata – dzięki temu można założyć, że filmy uznane za najgorętsze trafiały w naprawdę różnorakie gusta. Można się o tym przekonać, oglądając poniższą kompilację. Zaczynami od najniższego miejsca w rankingu.

10. Brothers Convince Little Sister of Zombie Apocalypse

Okrutny żart o wybuchu apokalipsy zombie urzekł miliony – widzowie mogą się z tego śmiać, biednej wkręcanej dziewczynie na pewno nie było do śmiechu.

9. The $21,000 First Class Airplane Seat

Podróż życia zaowocowała filmem życia – tak leci się samolotem, jeśli za bilet zapłaci się równowartość nowego samochodu.

8. Donald Trump -- "Last Week Tonight With John Oliver"

Nie obyło się bez polityki – w końcu Donald Trump to kontrowersyjna osoba i to nie tylko wtedy, gdy mówi się o kierowaniu światowym mocarstwem.

7. Channing Tatum & Beyonce's "Run The World (Girls)" vs. Jenna Dewan-Tatum's "Pony" | Lip Sync Battle

Ten film jest zapewne porywający, jego popularność w żaden sposób nie jest jednak związana z Polską – jak można się dowiedzieć, próbując go obejrzeć – „Przesyłający nie udostępnił tego filmu w Twoim kraju”.

6. Dude Perfect -- Water Bottle Flip Edition

To nagranie jest dowodem otwierającym oczy niedowiarkom – rzeczywiście, szansa jedna na milion spełnia się w 9 przypadkach na 10.

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Internet